Xiaomi Mitu Çocuk Saati, küçüklerin güvenliğini sağlıyor

Xiaomi'nin çocuklar için tasarladığı Mitu Çocuk Saati 7/7X, konum takibi, WeChat ve video arama özellikleri ile ebeveynlerin içini rahatlatıyor. Bu akıllı saat, çocukların güvenliğini ön planda tutuyor.

Xiaomi Mitu Çocuk Saati, küçüklerin güvenliğini sağlıyor

Xiaomi'nin Çin pazarına özel olarak çocuklar için tasarladığı iki yeni akıllı saat, Mitu Kids Watch 7 ve Mitu Kids Watch 7X, satışa sunuldu. Mitu Kids Watch 7X, 599 Yuan (yaklaşık 84$) fiyat etiketiyle alıcılarını beklerken, Mitu Kids Watch 7 ise 799 Yuan (yaklaşık 112$) gibi bir fiyata sahip. Bu akıllı saatler, çocukların güvenliğini ön planda tutarken sosyal bağlantılılık ve eğlence özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Mitu Kids Watch 7, 1GB RAM ve 8GB depolama alanı sunarken, daha uygun fiyatlı model olan Mitu Kids Watch 7X, 512MB RAM ve 4GB depolama kapasitesine sahip. Bu saatler, çift frekanslı GPS kullanarak çocukların konumunu oldukça hassas bir şekilde takip edebilme imkanı tanıyor. Böylece ebeveynler, çocuklarının gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu görebilir ve belirlenen bölgelerin dışına çıktıklarında ya da uzun süre aynı yerde kaldıklarında uyarı alabilirler.

Alışveriş merkezleri gibi kapalı alanlarda ise saatler, kesintisiz takip için AI destekli konumlandırma kullanıyor. 3D kat pozisyonlandırma özelliği ise barometre ve çift frekanslı GPS yardımıyla çocuğun binanın hangi katında olduğunu belirleyerek güvenliği daha da artırıyor.

Xiaomi Mitu Çocuk Saati, küçüklerin güvenliğini sağlıyor

Video arama özellikleri de geliştirilen saatler, 8MP yan kamera ve 5MP ön kamera ile donatılmış durumda. Bu sayede, çocuklarla yapılan video görüşmelerinde net görüntüler elde edilebiliyor ve ebeveynler çocuklarının çevresini de görebiliyorlar. Her iki saat de 1.68 inç IPS TFT ekranla geliyor ve çocukların WeChat, QQ ve Alipay gibi popüler uygulamaları kullanmalarına olanak tanıyor.

Sağlık takibi konusunda daha zengin özelliklere sahip olan Mitu Kids Watch 7, gerçek zamanlı kalp atış hızı takibi yapabiliyor ve yüksek kalp atış hızında uyarı verebiliyor. Ayrıca çocuğun duygusal durumu, stres, beyin yorgunluğu ve göz yorgunluğu gibi çeşitli sağlık göstergelerini de izleyebiliyor. Saatler, 950mAh kapasiteli bir pil ile donatılarak tüm gün kullanım sunuyor ve düşük enerji tüketimi ile enerji tasarrufu sağlayan algoritmalar içeriyor. 18 farklı spor modu ve 5 fiziksel muayene işlevi ile çocukların aktif bir yaşam sürdürmeleri teşvik ediliyor, 20 metre su direnci ise onların yağmurda ya da suyun içinde saatleriyle oynamalarına imkan tanıyor. Xiao Ai AI asistanı, hava durumu güncellemeleri, hikaye anlatımı ve akıllı ev bağlantısı gibi etkileşimli özellikler sunuyor, bu da saati çocuklar için kullanışlı bir yardımcı haline getiriyor.