Xiaomi Smart Band 8 Pro küresel pazara sunuldu

Sağlık ve fitness takibinde yeni boyut: Xiaomi Smart Band 8 Pro, gelişmiş özellikleriyle küresel pazarda yerini aldı.

Xiaomi Smart Band 8 Pro küresel pazara sunuldu

Xiaomi'nin son teknoloji ürünü Xiaomi Smart Band 8 Pro, MWC 2024'te Barselona'da düzenlenen büyük bir etkinlikle dünya çapında tanıtıldı. Çin pazarında geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen bu cihaz, şimdi global kullanıcılarla buluşuyor. 1.74 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekranla donatılan bu akıllı bant, 336 x 480 çözünürlük ve 16.7 milyon renk skalası sunuyor. 336ppi piksel yoğunluğu ve 60Hz tazeleme hızı ile keskin ve akıcı bir görüntü kalitesi vaat ediyor.

600 nit seviyesinde parlaklık sunabilen ekran, doğrudan güneş ışığı altında bile net bir görüntülemeyi mümkün kılıyor ve Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. 22.5 gram ağırlığında ve 9.99 mm kalınlığında olan cihaz, hafif ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Cilt dostu ve antibakteriyel malzemelerin yanı sıra, şık deri kayışlar ve dayanıklı bir dış yapıya sahip.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, kullanıcıların sağlık ve fitness durumlarını kapsamlı bir şekilde izleyebilmeleri için gelişmiş sensörlerle donatılmış. Bu sensörler arasında ivmeölçer, jiroskop, optik kalp atış hızı, kan oksijeni seviyesi ve ortam ışığı bulunuyor. Cihaz, sürekli kalp atış hızı, kan oksijeni, stres, uyku ve kadın sağlığı takibi yapabiliyor ve 5ATM'ye kadar suya dayanıklılık sunuyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro küresel pazara sunuldu

150'den fazla spor modu, kullanıcı tercihlerine göre özelleştirilebilir ve profesyonel egzersiz algoritmaları, VO₂ max, eğitim yükü, iyileşme süresi ve aerobik/anaerobik eğitim etkileri gibi değerler sunar. Günlük aktiviteler ve egzersiz etkinliğine dair kapsamlı bilgiler sunan Xiaomi Smart Band 8 Pro, aynı zamanda kalori, adım sayısı, ayakta geçirilen zaman ve orta-yüksek yoğunluklu aktivite sürelerini de takip ediyor.

Akıllı ekran parlaklık ayarı, yüksek kaliteli GNSS çipi ile bağımsız uydu konumlandırma desteği sunuyor ve küresel çapta beş büyük uydu sistemini destekliyor. 100'den fazla saat yüzü seçeneği ve her zaman açık ekran özelliği ile kullanıcılar sürekli bilgi erişimine sahip olabiliyor. NFC ve Bluetooth 5.3 ile donatılmış cihaz, Mi Fitness Uygulaması ve diğer cihazlarla sorunsuz entegrasyon sağlıyor.

289mAh kapasiteli batarya ile 14 güne kadar kullanım süresi sunan Xiaomi Smart Band 8 Pro, hızlı şarj özelliğiyle de öne çıkıyor. Akıllı hatırlatıcılar, hava durumu, takvim, uyarılar ve çağrı bildirimleri gibi özelliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, çeşitli malzeme ve renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. TPU kayışlar Limon Sarısı ve Buzul Mavisi, premium deri kayışlar Mercan Turuncusu ve Krem Beyazı, nefes alabilen örgülü naylon kayışlar Zeytin Yeşili ve Gül Moru, parlak gümüş Milanese metal kayış ile birlikte geliyor. Akıllı bandın fiyatı 69 Euro'dan başlıyor.