Xiaomi Watch önemli bir yeniliğe kavuştu!

Xiaomi Watch S3 akıllı saati, aldığı son firmware güncellemesiyle WeChat uygulamasına kavuştu. Bu yeni özellik kullanıcıların günlük iletişimini nasıl kolaylaştıracak?

Xiaomi Watch önemli bir yeniliğe kavuştu!

Xiaomi'nin amiral gemisi akıllı saati Xiaomi Watch S3, geçtiğimiz Ekim ayının sonlarında Xiaomi 14 serisi ile birlikte duyuruldu. Piyasaya sürülmesinin üzerinden üç aydan biraz daha fazla zaman geçtikten sonra, bu giyilebilir cihaz için önemli bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme, Çin'de en çok kullanılan uygulamalardan birini, yani WeChat uygulamasını cihaza ekliyor.

eSIM özellikli Xiaomi Watch S3, 1.11.11 sürüm numarasıyla sunulan bu yeni yazılım güncellemesiyle birlikte, kullanıcıların bileklerinden sesli yanıtlar, hızlı yanıtlar ve emojiler ile yanıt verebilmelerini, resimli mesajlar gönderebilmelerini ve diğer birçok işlevi kullanabilmelerini sağlayacak şekilde WeChat uygulamasına kavuştu. Ancak bu özellikler, cihazın bir Android telefonla eşleştirilmesi durumunda çalışıyor; iPhone ile eşleştirildiğinde WeChat uygulaması işlevsel olmuyor.

Xiaomi Watch önemli bir yeniliğe kavuştu!

Cihaz piyasaya sürüldüğünde WeChat Pay desteğiyle gelmişti ve şimdi bu ödeme işlevi, WeChat uygulamasına entegre edilmiş durumda. Bu nedenle, ödemeleri yapabilmek için kullanıcıların hesaplarına tekrar giriş yapmaları gerekiyor. Yazılım güncellemesinin resmi değişiklik kaydında, bazı sistem işlevlerinin optimizasyonundan da bahsediliyor.

Xiaomi Watch S3, değiştirilebilir çerçevelere sahip ilk Xiaomi akıllı saati olma özelliğini taşıyor ve aynı zamanda HyperOS yazılımı ile gelen ilk giyilebilir teknoloji ürünü. 1.43 inç büyüklüğünde dairesel bir OLED ekrana sahip olan bu aksesuar, 466 x 466 piksel çözünürlüğe, 326 PPI piksel yoğunluğuna, 60Hz yenileme hızına ve 600 nit zirve parlaklık seviyesine sahip.

Alüminyum alaşım orta çerçevesi ve paslanmaz çelik çerçevesi ile dikkat çeken saat, kauçuk ve deri kayış seçenekleri ile sunuluyor. Spor modları, sağlık takibi işlevleri, 5ATM suya dayanıklılık, arama yapabilme gibi tüm yaygın özelliklere sahip bu cihaz, tam şarj ile 15 güne kadar kullanım süresi sunuyor. Xiaomi Watch S3, Aliexpress gibi küresel perakendeciler aracılığıyla dünya genelinde temin edilebilir.