YouTube Müzik sadece bu akıllı saatlerde çalışacak

YouTube Müzik'ten akıllı saat sahiplerini üzebilecek bir açıklama geldi. uygulama sadece belirli saatlerde çalışacak. İşte detaylar.

YouTube Müzik sadece bu akıllı saatlerde çalışacak

Wear OS sürüm 3, artık yeni Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic'te genel kullanıma sunuldu. Bu kullanıcılar, yeni Samsung saatlerinde yerel YouTube uygulamasının keyfini çıkarabilecek, ancak eski Wear OS cihazlarında durum böyle değil.

Yeni bir rapor, Wear OS için YouTube müzik uygulamasının mevcut giyilebilir sürümünün, v3'ten daha eski Wear OS sürümleriyle uyumlu olmadığını ortaya koyuyor. Haber, YouTube Müzik tarafından da doğrulandı.

YouTube Müzik sadece Wear OS 3 destekli cihazlarda çalışacak

YouTube Müzik sadece bu akıllı saatlerde çalışacak - Resim : 1

Spotify kısa süre önce güncellenmiş giyilebilir uygulamasını çevrimdışı oynatma ile tamamlanmış eski Wear OS cihazlarında kullanıma sundu, ancak Google kendi uygulaması için aynı şeyi yapamıyor. Bunun sebebi eski Wear OS saatlerine yönelik sınırlı özelliklere sahip ayrı bir uygulama getirecek olması olabilir. Ancak şirket bununla ilgili henüz hiçbir şey onaylanmadı.

Google Play Müzik uygulaması kullanımdan kaldırıldı ve müzik dinlemeye yönelik resmi Android uygulaması olarak YouTube Music ile değiştirildi. Halihazırda, eski Wear OS cihazları, Google'ın birinci taraf uygulamalarıyla bile hak ettikleri ilgiyi görmüyor gibi görünüyor. Akıllı saat kullanıcıları Google'un bu hareketinden memnun kalmayacak. Özellikle sadece güncellenmiş sürümün YouTube Müzik özelliğine sahip olması kullanıcılara yapılan bir dayatma niteliği taşıyor diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde şirketin konuyla ilgili bir çözüm sunması bekleniyor.