Acer 3D İçerik Üreticiler için yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı

Acer, 3D İçerik Üreticiler için Yeni ConceptD 7 SpatialLabs Edition Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Acer 3D İçerik Üreticiler için yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı

Acer, tasarımcılar ve içerik üreticilere gözlüksüz, çarpıcı bir stereoskopik 3D deneyimi sunan yeni ConceptD 7 SpatialLabs™ Edition dizüstü bilgisayarını (CN715-73G) duyurdu. Mobil iş istasyonu, gözlüksüz bir stereoskopik 3D deneyimi sunmak için, gerçek zamanlı görüntü işleme özelliklerine sahip en gelişmiş optik çözümler ile ekran ve duyusal teknolojilerle desteklenen bir dizi deneyimi kapsayan Acer SpatialLabs sayesinde, içerik üreticilerin performanstan ödün vermeden çalışabilmesini mümkün kılıyor.

Cihaz, optimum performans ve güvenilirlik için yaratıcı uygulamalar geliştiren özel sürücü teknolojili NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’larına sahip NVIDIA Studio ekosistemi tarafından da destekleniyor. Kısaca; 3D modelleme için ideal bir dizüstü bilgisayar olan yeni ConceptD 7, içerik üreticiler için de mükemmel bir seçenek sunuyor.

Güçlü Donanım, Yenilikçi Teknoloji

Acer 3D İçerik Üreticiler için yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı - Resim : 1

3D modelleri gerçek zamanlı olarak oluşturmak için içerik üreticiler güçlü cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. ConceptD 7 SpatialLabs

Cihazın ekranında, görüntüleri stereoskopik 3D olarak görüntülemek için kullanıcıların göz konumlarını, göz ve kafa hareketlerini izleyen bir stereo kamera sistemi yer alıyor. 3D görüntüler iki farklı görüntünün, her biri farklı bir göze doğru kırılan, ekran panelindeki bir optik lens aracılığıyla iki farklı görüntü yansıtarak elde ediliyor. Gerçek zamanlı işleme teknolojileri, bu işlemin anında gerçekleşmesini sağlıyor. Örneğin kullanıcı başını çevirirse, stereoskopik 3D görüntü kullanıcı etrafına bakıyormuş gibi ayarlanıyor. Ayrıca bilgisayar, stereo görüntü oluşturma gibi görevleri gerçekleştiren ve kullanıcıların standart 2D içeriği stereoskopik 3D içeriğe dönüştürmesine olanak tanıyan yapay zeka teknolojileri desteği ile geliyor.


İçerik üreticiler, program dahilinde tümü ConceptD 7 SpatialLabs Edition dizüstü bilgisayarla oluşturulmuş bir dizi yenilikçi içerik, uygulama ve proje üzerinde Acer ile çalışma fırsatına sahip oluyor. Örneğin; Bir otomobil konfigüratörü, arzu edilen tasarımlar portföyde mevcut olmasa bile bayilerin müşterilerine farklı modeller ve seçenekler göstermesini sağlayabiliyor. İç mimarlar, daha iyi bir alan hissi ve o alandaki her bir öğenin ölçeğini vermek için tasarım adımlarını müşterilerle paylaşabiliyor.

Hareket yakalama teknolojileri, kullanıcıların dünyanın her yerinden 360 derecelik sinematik deneyimlerin keyfini çıkarabilmeleri için hacimsel derinliğe sahip videolar oluşturmayı mümkün kılıyor.
Jeo-uzamsal dünya gözlemi, uydulardan, hava platformlarından ve batimetrik sensörlerden gelen yüksek çözünürlüklü verileri gerçek 3D manzaralar oluşturmak için birleştirebiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

ConceptD 7 SpatialLabs Edition (CN715-73G), aralık ayında EMEA bölgesinde 3.599 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
ConceptD 3 (CN316-73G), ekim ayında EMEA bölgesinde 1.799 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
ConceptD 3 Pro (CN316-73P), aralık ayında EMEA bölgesinde 1.899 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
ConceptD 3 Ezel (CC315-73G), ekim ayında EMEA bölgesinde 2.099 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
ConceptD 3 Ezel Pro (CC315-73P), kasım ayında EMEA bölgesinde 2.199 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.