Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook

Yeni Acer Chromebook’lar, MIL-STD 810H standardı, mekanik olarak sabitlenen tuş tasarımlı klavye, OceanGlass™ touchpad ve geri dönüştürülmüş plastik kullanımı dahil olmak üzere bir dizi dayanıklılık ve çevre dostu özellikle geliyor.

Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook

Acer yaptığı açıklamayla en son teknolojilere, dayanıklı tasarımlara ve tüm bunları eğitim ortamı için optimize eden bir dizi özelliğe sahip dört yeni Chromebook modelini duyurdu.

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar, BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü James Lin, “Chromebook'ların popülaritesi, Chrome Education Yükseltmesi ile gelen güçlü özelliklerin yanında, dayanıklı tasarımları ve yenilikçi teknolojileri sayesinde her geçen gün artmaya devam ediyor. Yeni Acer Chromebook'lar, öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sınıf hazırlıkları ve BT yönetimi konusunda işlerini kolaylaştıracak özelliklerle geliyor” dedi.

Chrome Education Yükseltmesi ile gelen el değmeden kayıt özelliği öğrenme deneyimini geliştiriyor

Chrome Education Yükseltmesiyle öğretmenler ve okul yöneticileri, öğrencilerin sağlam ve güvenli bir cihazla öğrenmeye odaklanabilmelerine yardımcı olmak için Chromebook ve Chrome OS'nin tüm özelliklerinden yararlanabiliyorlar. Ayrıca el değmeden kayıt özelliği sayesinde BT birimleri tarafında kolayca yönetilebilen Chromebook’lar, son kullanıcı internete bağlanır bağlanmaz otomatik olarak kurumsal yönetime kaydolabiliyor.

Dayanıklı tasarım özellikleri

Askeri standartlara göre test edilmiş MIL-STD 810H[1] sertifikalı yeni Chromebook’lar darbelere dayanıklı gövdeleri ile okul ortamında karşılaşılabilecek her türlü günlük aşınma ve yıpranmanın üstesinden gelebiliyor. Darbe emici tamponları ve güçlendirilmiş tasarımları, cihazları 122 cm'ye kadar yükseklikten düşmelere ve 60 kg'a kadar doğrudan uygulanan kuvvete karşı koruyor. Chromebook’ların eşsiz drenaj tasarımlı klavyeleri, cihazları kazara sıvı dökülmelerine[2] karşı korurken,180 derece açılabilen ekranları ise (Spin modelleri için 360 derece) okul projeleri veya ortak projelerde birlikte çalışan öğrencilerin cihazları rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor.

Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511 modellerinde mekanik olarak bağlı tuşlar kullanılıyor. Sökmesi zor ama değiştirmesi kolay olan bu tuşlar, cihazı sınıf ortamında kullanım için ideal hale getiriyor. Genişletilmiş braketler ve güçlendirilmiş giriş çıkış portları, Chromebook’ları aşırı kullanım kaynaklı aşınma ve yıpranmalara karşı koruyor.

OceanGlass Touchpad ve diğer çevre dostu özellikler

Acer'ın sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir kanıtı olan yeni Chromebook'ların dördü de tamamen okyanusa atılmış plastik atıklardan yapılmış benzersiz bir çevre dostu OceanGlass™ dokunmatik yüzeye sahiptir. Ayrıca üç yeni Chromebook modelinin (Acer Chromebook Spin 311, Acer Chromebook 512 ve Acer Chromebook 511) kasalarında geri dönüştürülmüş plastik malzemelerin kullanılmış olması, Acer'ın sürdürülebilirlik taahhüdünü de destekliyor.

Acer Chromebook 512 — Daha uzun ekran ile üretkenlik artıyor

Yeni Acer Chromebook 512 (C852), üretkenliği artıran 3:2 en boy oranına sahip 12 inç ekranıyla aynı ölçüdeki 16:9 ekranlara göre yüzde 18 daha fazla dikey alan sunuyor. Bu sayede öğrenciler tek bir ekranda daha fazla metin, harita, fotoğraf ve ödev görüntüleyebiliyor. Ayrıca cihaz isteğe bağlı olarak çoklu dokunmatik özellikli bir panel seçeneği de sunuyor.

Acer Chromebook 512, iki dahili mikrofonu ve düşük ışık koşullarında daha iyi video kalitesi için geçici gürültü azaltma (TNR) teknolojisine sahip, parlamayı azaltan web kamerası ile mükemmel bir uzaktan öğrenme deneyimi sunuyor. Cihazın kamera modülündeki mavi cam IR kesimli filtre, video konferanslar esnasında web kamerasının arka plandaki tavan ya da oda aydınlatması kaynaklı ışık parlamalarını azaltarak daha net görüntüler almasına yardımcı oluyor. En yeni N-serisi Intel® işlemcilerden güç alan Acer Chromebook 512 (C852), hızlı açılma süresiyle öğrencilerin hemen çalışmaya başlamasını sağlıyor, daha az güç harcıyor ve ekstra performans sunuyor. 12 saatlik uzun pil ömrü ve hızlı yanıt veren yazılımları ile öğrenciler uzun bir okul günü karşılarına çıkan tüm proje ve ödevlerin üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.