Amerikalı Dünya devinin “Olağanüstü Başarı” ödülü Türk Şirketi Desnet’e Verildi

Dünyanın en büyük el terminali ve barkod teknolojileri üreticisi ABD’li Zebra Technologies uluslararası çapta yaptığı 2022 yılı değerlendirmesinde “Outstanding Achievement 2022” (Olağanüstü Başarı 2022) ödülüne Türk El Terminali ve barkod teknolojileri şirketi Desnet Teknoloji’yi layık gördü.

Amerikalı Dünya devinin “Olağanüstü Başarı” ödülü Türk Şirketi Desnet’e Verildi

Birçok ülkeden teknoloji şirketlerinin katıldığı Zebra MAGGIC RPS 2023 etkinliğinin finalinde çeşitli kategorilerde ödüller dağıtıldı. Etkinliğe damgasını vuran an mucit babası Gürbüz Ekinci’nin geliştirdiği çözümleri Türkiye’ye ve dünyada birçok ülkeye taşıyan başarılı girişimci Ömer Ekinci’nin Desnet adına “Olağanüstü Başarı 2022” ödülünü alması oldu.

Ödülü Türkiye’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ekinci, “Türkiye bölgesindeki birçok ülkeye örnek ve model bir teknoloji kullanımına sahip. Bölge ülkelerdeki şirketler teknolojiyi daha iyi nasıl kullanacağını öğrenmek için Türkiye’deki sektördaşlarını ziyaret ediyor. Bu sırada da Türk teknoloji şirketleriyle tanışıp, ürün ve çözümlerini Türk şirketlerinden almaya eğilim gösteriyor. Bu da Türkiye için yeni bir ihracat kalemi demek. Türk teknoloji şirketlerine tüm dünyada çok büyük bir rağbet var. Biz de Desnet olarak pandemiyi de kapsayan son 5 yılda geliştirdiğimiz katma değerli çözümlerle %500 gibi bir büyüme yakaladık, dünyada birçok ülkeye ürün ve hizmetlerimizi ulaştırdığımız gibi birçok Türk şirketinin de depo ve saha operasyonlarını hızlandıran, güçlendiren bir katalizör olduk.” dedi.

14 Milyar dolarlık piyasa değerine sahip Amerikalı teknoloji devi Zebra 2022 yılını 5.75 Milyar Dolarlık gelirle kapatmıştı. Zebra’nın üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla iki yılda bir gerçekleştirilen Zebra Bölgesel İş Ortakları Zirvesi (Regional Partner Summit) bu yıl İstanbul’da, Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

Desnet Genel Müdürü Ömer Ekinci “Olağanüstü Başarı 2022” ödülünü Zebra Güney Avrupa & Afrika Başkanı Frederic Bismuth, Zebra Technologies EMEA Genel Müdürü Richard Hudson ve Türkiye & MAGGIC Direktörü Can Tolu’nun elinden alırken katılımcılardan büyük alkış aldı.