Basın bülteni

ASUS, ProArt serisinin yeni üyelerini tanıttı

ASUS, yaratıcı içerik üreticileri için geliştirdiği ProArt serisinin yeni üyelerini “Create the Uncreated” sloganıyla gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı

ASUS, ProArt serisinin yeni üyelerini tanıttı

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, yaratıcı içerik üreticileri için profesyonel çözümler sunma misyonuyla geliştirdiği ProArt serisinin en yeni üyelerini tanıttı. “Create the Uncreated” sloganıyla gerçekleşen lansmanda, OLED ekranlı yeni dizüstü bilgisayarlar ProArt Studiobook 16 ve Pro 16 tanıtıldı. Aynı zamanda dizüstü modelleri destekleyen ProArt İstasyonu PD5, ProArt Ekran PA147CDV ile OLED PA32DC, ProArt X570-içerik oluşturucu Wi-Fi ve ProArt Projektör A1’in yer aldığı kapsamlı bir ProArt ekosistemi sunuldu. Yeni bilgisayar ve aksesuarların yanı sıra içerik üreticilerinin  kullandıkları uygulamalardan en verimli şekilde faydalanmalarına olanak sağlayacak DialPad teknolojisi de ilk kez duyuruldu. ASUS Adobe işbirliğiyle hayat bulan DialPad teknolojisi, Photoshop®, InDesign®, Premiere Rush®, 100 GB bulut depolama alanı ve Adobe Fonts erişimi dahil 20'den fazla popüler Adobe uygulamasına hızlı ulaşım ve uygulamalar içinde ufak dokunuşlarla büyük işler yapma fırsatı sunuyor. 

Yaratıcıların ihtiyacı olan her şey düşünüldü

ProArt Studiobook 16 OLED ve ProArt Studiobook Pro 16 OLED dizüstü bilgisayarlarla ProArt Ekran PA147CDV, ProArt Mouse MD300 ve ProArt Mouse Pad PS201, sürekli hareket halinde olan kullanıcıların konforu düşünülerek tasarlandı. ProArt Station PD5 masaüstü ve ProArt X570-içerik oluşturucu Wi-Fi ana kartı ise üretkenliği artırmak için eşsiz bir bilgi işlem gücüne sahip. Otomatik kalibrasyonlu dünyanın ilk OLED monitörü olan ProArt OLED ekran PA32DC, en canlı görselleri sunarken, dünyanın ilk Calman Verified sertifikalı projektörü ProArt Projektör A1 ise görüntülerin gerçeğe en yakın renklerle yansıtılmasını sağlıyor. Windows 11 ile uyumlu anakart ve işlemcilerle güçlendirilen ProArt serisinin yeni bilgisayarları,  en talepkar içerik oluşturucularının dahi ihtiyaçlarını karşıladığını ve kullanıcılardan tam not aldığını NVIDIA Studio onayıyla da kanıtlıyor.

Yaratıcı dostu tasarım; ProArt Station PD5

Güçlü ve modern bir masaüstü bilgisayar olmasıyla dikkat çeken ASUS ProArt Station PD5, hem evde hem de ofiste yaratıcılığı üst seviyeye taşıyacak özellikler içeriyor. Yüksek performanslı 11. Nesil Intel Core i9 işlemci, NVIDIA GeForce RTX™ 3070 ve A2000’e kadar olan grafik kartına sahip ProArt Station PD5, ses ve video düzenlemeden en zorlu 3D modellemeye kadar hertürlü işlemde kesintisiz performans sunuyor. Sorunsuz iş akışları ve üstün üretkenlik için tasarlanan cihazda, olası yanlış dokunuşları engellemek için ASUS Lumiwiz™ LED göstergeleri de bulunuyor. ProArt Station PD5, aletsiz sabit sürücü tepsisi ve güç düğmesi koruması dahil olmak üzere tasarımındaki  kullanıcı dostu  dokunuşlarla da göz dolduruyor.

ProArt Studiobook Pro 16 OLED

Dünyanın ilk AMD Ryzen destekli NVIDIA RTX Studio dizüstü bilgisayarı olan ProArt Studiobook Pro 16 OLED, AMD Ryzen™ 5000 ve 3. Nesil Intel® Xeon® iş istasyonu işlemcisi ile yüksek pil  gücüne sahip. Sınırları zorlayan işlemci teknolojileri sayesinde, görüntü alma, görselleştirme, simülasyon, analiz uygulamaları gibi işlemlerin yanı sıra en karmaşık işleri dahi kolaylaştırıyor. Bu yeni model, profesyonel düzeyde 3D grafik işleme gücü, karmaşık CAD modelleri, 3D ürün tasarımı ve yüksek çözünürlüklü video düzenleme gibi en zorlu görevlerin bile sorunsuzca üstesinden gelen NVIDIA RTX A2000 ve A5000 ekran kartına sahip. ISV sertifikasıyla endüstri standardı en iyi yaratıcı uygulamaları destekleyen Pro 16 OLED, maksimum performans, güvenilirlik ve geniş çapta yazılım uyumluluğu sağlayan NVIDIA Studio sürücülerinden yararlanıyor. 16-inch 4K OLED HDR 16:10 ekranlı cihaz, VESA DisplayHDR™ ve PANTONE® sertifikalarına da sahip. Böylece en derin siyah ve %100 DCI-P3 renklerini kapsayan geniş renk gamıyla kullanıcısına en gerçekçi görüntüyü sunan Pro 16 OLED, geniş çaplı bağlantı alternatifiyle her an her yerden bağlantı kurmaya da imkan veriyor.  

ProArt Studiobook 16 OLED

ProArt Studiobook 16 OLED’in Pro 16 OLED modelinden en temel farkı ekran kartı. Model, güçlü AMD Ryzen 5000 serilerinden (H5600) ve Intel Core™ i9 (H7600) işlemcilerden NVIDIA GeForce RTX 3070 (H5600) ve 3060 (H7600) grafiklerini kullanıyor. Bu donanım özellikle, sanatsal yaratıcılığını geliştirmek isteyen kullanıcılara ekstra konfor sağlarken, Unity, Unrueal, Engine ve benzeri oyun motorlarına, yapay zeka yaratıcı programlarına ve Autodesk gibi yaratıcı uygulamalarda vakit geçirenlere üstün performans ve güvenlik sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.