Basın bülteni

Benzin zamları yeniden başlıyor: Benzin ve Mazota zam!

Benzindeki zamların biraz duraksaması ardından yeniden zamlanıyor. Son gelen bilgilere göre geceden itibaren zamlar yapılacak.

Benzin zamları yeniden başlıyor: Benzin ve Mazota zam!

Akaryakıta gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Yeniden zam artışı olacak olan meşhur ikiliye bu geceden itibaren yeni bir zam gelecek.

Bu gece benzine 1 lira 60 kuruş, motorine 1 lira 62 kuruş zam geleceği belirtildi.

Benzin ve Mazot aynı anda zam alıyor

Benzin zamları yeniden başlıyor: Benzin ve Mazota zam! - Resim : 1

Akaryakıta peş peşe gelen kötü zamlar, vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Petrol fiyatlarının ve dolar kurunun artmasıyla akaryakıta gelmesi beklenen zamların bu geceden itibaren uygulanması bekleniyor.

Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 1 lira 60 kuruş, motorinde 1 lira 62 kuruş olacak şekilde zamlanacak.

Bu geceki zamlarla birlikte, İstanbul’da bir litre benzinin fiyatı 19,70 TL’ye çıkarken, bir litre motorinin fiyatı ise 22,25 TL’ye yükselecek.

Geçen hafta 100 doların altını gören Brent tipi ham petrolün varil fiyatı, bugün 119 dolar seviyelerine ulaştı. Dolardaki artışın ve petrol fiyatlarının yükselmesi akaryakıta gelen zamların tek sebebi olarak gösteriliyor. Ayrıca Rusya'nın Ukrayna ile başlatmış olduğu krizinde bu fiyatların yukarıya doğru ivme kazanmasında etkili olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Umut Erciş
Çok şükür. bi kaç gündür zam olmayınca telaşlanmıştım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.