Basın bülteni

Creality 3D Yazıcı CR-200B – Eğitim için En İyi Seçim

3D yazıcı sektörünün lider markası Creality, gençlerin eğitimine büyük önem veriyor. İşte detaylar.

Creality 3D Yazıcı CR-200B – Eğitim için En İyi Seçim

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı, STEM öğretimi ve öğrenimi için okullarda 3D yazıcıların yaygınlaştırmaya başlıyor. Creality CR-200B, tamamen kapalı masaüstü 3D yazıcı, rakiplerinin ötesinde bir tasarıma sahip. Bu model Türkiye'de okullarda STEM eğitimine yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak.

CR-200B POPÜLER BİR MODEL

Creality 2021'de Brezilya'da farklı okullarda sergilenen CR-200B 3D yazıcılarla “Space Robotics” adlı bir kamu hizmeti etkinliğine katılarak çocukların yerinde 3D baskı sürecine tanık olmalarını sağladı. Proje sayesinde CR-200B, DUBAİ EXPO2020'de Ulusal Pavyon'da sergilenecek 3D yazıcılardan biri olarak seçildi.

Ayrıca, CR-200B, New York'un ünlü Time Square meydanında reklam panolarında ilk kez görücüye çıktı ve dünya çapında dikkat çekti. Siyah ve beyaz unsurları ustaca kullanan zarif görünümü, Çağdaş İyi Tasarım Ödülü'nü kazandı.

Eğitim için Neden CR-200B'yi Seçmelisiniz?

Bu yıllarda teknolojinin gelişimi hem hayatımıza fayda sağlıyor hem de eğitim şeklimizi değiştiriyor. Yeni bir teknoloji eğitim ekipmanı türü olan Creality 3D PrinterCR-200B, medya tarafından eğitimde ilk tercih olarak gösteriliyor ve sınıf içi etkileşimin gereksinimlerini tam olarak karşılıyor.

CR-200B'nin kullanımı kolaydır. Karmaşık montaj adımlarına ihtiyaç duymaz ve kutudan çıktığı anda çalışarak mümkün kılarak öğrencilerin hemen yazdırmaya başlamasını sağlar.

CR-200B güvenliğe öncelik verir. Kapalı bir yapı odası ile tasarlanmış olup, öğrencilerin daha yakından bakmak istediklerinde güvenlik sağlar. Kablolara veya yüksek sıcaklıktaki parçalara maruz kalmadan, potansiyel riskleri büyük ölçüde azaltır ve sınıfta kullanmak için fazlasıyla güvenlidir.

CR-200B, rahat bir baskı ortamı sunar. Diğer 3D yazıcılardan farklı olarak CR-200B, sessiz bir anakart ve gürültüsüz bir fan kullanır. Tamamen kapalı yapısı ile yazıcının gürültüsü yüzde 30 oranında azaltılabilir. Bu sessiz baskı özelliği sınıfta kullanım için yazıcıyı mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

CR-200B, zaman veya yer kısıtlamalarını ortadan kaldırıyor. Bir kamera ve Wi-Fi aksesuarı satın aldıktan sonra Creality'nin Bulut Uygulamasına bağlanarak telefondan yazdırmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm süreç uzaktan izlenebilir. Yazıcının yanında olmadığınız için endişelenmenize gerek yok. Herhangi bir baskı hatası uzaktan fark edilebilir ve baskının askıya alınması veya yeniden başlatılması tek bir tıklamayla kontrol edilebilir.

CR-200B mükemmel performans sunar. Kullanıcılar büyük modelleri yazdırırken veya uzun süreli baskı yaparken genellikle farklı sorunlarla karşılaşırlar. Performansı artırmak için CR-200B, 500 saate kadar uzun süreli baskı desteğiyle işlevleri baştan sona optimize etti. Büyük modeller yazdırırken ve bazı ayrıntıları yakalarken mükemmel performansı korur. Örneğin, CR-200B ile bir böcek 3D modelini yazdırmak için, kanatlardaki kan damarları gibi bazı detaylar yazdırılacaktır. Ayrıca, düzgün baskı nedeniyle baş ve karın gibi bazı kısımlarda parlaklık görülebilir. Tek kelimeyle, sürekli çalışmanın uzunluğu veya düşük baskı kalitesi konusunda artık endişelenmenize gerek yok. CR-200B, kullanıcıları hem hızı hem de hassasiyeti ile etkileyecektir.

Creality, eğitime yönelik çözümler sunma konusunda deneyimlidir. Gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı hedefleyen ekip, Türkiye'deki okullarda CR-200B'yi tanıtmayı planlıyor. Öncelikle mevcut aşamalarına göre tasarlanmış derslerle öğrencilere ilgili eğitimler verilecek. CR-200B ile yalnızca öğretim araçları değil, aynı zamanda Fen, Fizik, Matematik, Mühendislik ve benzeri bazı disiplin kavramları da daha iyi anlaşılması için çeşitli baskıların alınmasında kullanılabilir. Biyolojide hayvan anatomisi, Tarihte kültürel kalıntılar, Matematikte geometri, Kimyada moleküler modeller, tüm bu soyut kavramlar CR-200B ile gerçeğe dönüştürülebilir. Soyut olanı somut hale getirin; işte bu yüzden CR-200B okullar için burada.

Çalışma ve eğlence, gözlem ve pratik beceriler, bunlar CR-200B'nin kullanıcılara sunabileceği şeylerdir. 3D yazıcı kullanmaya ilginiz varsa veya baskı sürecini keşfetmek istiyorsanız, Creality CR-200B 3D yazıcı kesinlikle en iyi seçim olacaktır. Son olarak, Creality, eğitim endüstrisine daha iyi hizmet sunmak için değişmeyen hedefleri ile her zaman küresel ortaklar arıyor. Creality, katkıda bulunabileceklerini ve hem öğretmenlere hem de öğrencilere gerçek faydalar sağlayabileceklerini düşünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.