Basın bülteni

FED Ocak ayı faiz kararı açıklanacak? İşte tahminler!

FED'in Ocak ayı için faiz kararları merak ediliyor. Yakında açıklanması gereken faiz kararları hakkındaki tahminler ve FED kararı ne zaman olacak?

FED Ocak ayı faiz kararı açıklanacak? İşte tahminler!

FED, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 14-15 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen toplantıya ilişkin tutanakları açıkladı.

Politika faizinin yüzde 0-0,25 aralığında sabit kaldığı ve varlık alımlarını azaltma hızının yükseldiği son toplantının evraklarında, faiz artışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin yükseldiği önemle vurgulanıyor.

FED faiz kararı ne zaman açıklanır?

Tutanaklarda yer alan ifadelerde; "Üyeler genel olarak, ekonomi, iş gücü piyasası ve enflasyona ilişkin görünümler göz önüne alındığında, federal fon oranının üyelerin daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın gerekebileceğini belirtti." denildi.

Herkesin gözü kulağı açıklanacak olan faiz rakamlarına çevrilmişken birçok insanın kredi kullanıp yatırımlar yapması veya kredi borcu olan insanların da gözü kulağı bu açıklanacak olan rakamlarda olacak.

Amerika Merkez Bankası FED'in Ocak ayı faiz kararları için geri sayımı başlattı. Tüm dünyanın gözü FED'in vereceği faiz kararıyla birlikte dolarda yaşanacak olan yukarıya doğru veya aşağıya olacak olan eğilmede merak edilenler arasında.

2021 yılı Aralık ayı faiz toplantısında 2022 yılında 3 kez faiz artırımına gidileceğini açıklayan FED Başkanı Powell, yeni yılın ilk faiz kararını küresel piyasalara ilerleyen zamanlarda duyurması bekleniyor.

FED faiz toplantısı ne zaman? FED Ocak ayı faiz kararı saat kaçta açıklanır?

FED'in 2022 yılında düşündüğü toplantı Ocak ayının sonunda yapılacak. Gelen bilgilere göre 2022 Ocak FED toplantı tarihi 25 – 26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.