İş Yazılım Çözümleri İçin 2023’ün En İyi Mobil Uygulama Geliştirme Yazılım Platformları

En iyi mobil uygulama yazılımı, kendi işiniz için bir uygulama geliştirebilmeyi basit ve kolay hale getirebilir. Bu önemlidir, çünkü, mobil uygulamalar genellikle bilgi ya da oyun olarak düşünülse de, iş uygulamaları da artık günlük operasyon süreçlerinin önemli bir parçası haline geldi.

İş Yazılım Çözümleri İçin 2023’ün En İyi Mobil Uygulama Geliştirme Yazılım Platformları

Bilişim ve teknoloji alanında danışmanlık veren Rimors ile 2023’ün en iyi mobil uygulama geliştirme yazılımları hakkında konuştuk…

Dijital hizmetlere ek olarak, bilgi ve iletişim sağlamak için büyütme ve makine öğrenimi seçeneklerinin artan mevcudiyeti ile teknoloji gelişmeye devam ediyor. Tüm bu pazarlama hizmetleri, perakende, ürün geliştirme ve hizmet verme için uygulama geliştirme çağına geldik.

Yalnızca Android veya iOS için değil, aynı zamanda akıllı televizyonlar ve oyun konsolu gibi diğer donanımlar için de yazılım çözümleri bulunuyor. Çok sayıda şirket, bu donanımlar için uygulamalar tasarlamayı ve kodlamayı teklif ediyor. Tüm bunlar, işletmenizin gerektiğinde kendi şirket içi uygulamalarını oluşturmasını ve hatta açık pazar için uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu yazıda, en iyi mobil uygulama yazılım platformlarından bahsedeceğiz…

  1. Appy Pie

Kodlama gerektirmeyen bir mobil uygulama yazılım platformu olan Appy Pie, yapay zeka entegrasyonu, eğitim ve destek gibi olanakları ile herhangi bir kodlama yapmanıza gerek kalmadan kendi uygulamalarınızı geliştirmenizi sağlayan bir yazılım platformudur. İçerisinde kullanımı kolay olan bir dizi seçenek ve araç bulunmaktadır.

Bu platform ile oluşturacağınız uygulama; küçük bir işletme, restoran, emlak ve hatta bir radyo uygulaması gibi hemen hemen her türlü işletme ihtiyacına yönelik olabilir.

  1. Zoho Creator

Esnek bir mobil uygulama geliştiricisi olan Zoho Creator, entegrasyon seçenekleri ile yeni bir uygulama oluşturmanıza veya hazır bir uygulama kullanmanıza izin veren çok platformlu bir uygulama oluşturucudur.

Rimors, bu uygulama geliştiricisini özellikle satış yönetimi, sipariş yönetimi, etkinlik yönetimi, lojistik veya işe alım takibi gibi işlevler için uygulamalar oluşturmak gibi görevleri basitleştirmek ve otomatikleştirmek isteyen işletmelere öneriyor.

Ancak, Zoho Creator’da yapmak istediğiniz her ne ise, onu tamamen istediğiniz şekilde özelleştirmenize de olanak sunuluyor.

  1. AppSheet

İş yazılım çözümleri için uygulamalar sunan Appsheet; kullanımı kolay, elektronik tablo girişleri ve zengin özellikleri ile pratik bir yazılım geliştiricidir. Kod yazmanıza veya geliştirmenize gerek kalmadan, işletmeniz için uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır.

Kendi verilerinizden hareketle; istediğiniz seçenekler ve özellikler etrafında çalışmak için bir şablon seçebilirsiniz. Ayrıca, Google e-tablolar veya Excel gibi çeşitli kaynaklardan gelen veriler de kolayca entegre edilebilir. Ek olarak OneDrive ve Dropbox gibi elektronik tablolar da kolayca içeri aktarılabilir.

  1. Appian

Kurumsal ve iş geliştirme uygulamaları için otomatik süreçler sunan Appian’ın uygulama geliştirme yazılımının ana odak noktası, şirket verilerini yararlı ve anlamlı şekillerde sunmak için yapay zekayı kullanarak süreçleri optimize etmeye yönelik hareket etmektir.

Ayrıca, birden fazla kaynaktan gelen verileri düzenleyerek ve bilgileri birleştirerek yönetim süreçlerine, iş akışlarına ve operasyonlara kadar her şey hakkında fırsatları sağlayabilir. Görsel düzenleyici ile verileri akıllıca yönetebilmeniz için, karmaşık seçeneklerin basit bir şekilde ayarlanmasına olanak sağlar.

  1. io

Rimors’un iş geliştirme için önerdiği mobil uygulama geliştiricilerinden biri de Appery.io. Appery.io ile işletmenizin kendi uygulamalarını oluşturabilirsiniz. Ve bunu, aslında sürükle ve bırak arayüzü kullanmak, veri kaynaklarını seçmek ya da Javascript kullanmak kadar kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Appery.io’da amaç, daha hızlı ve daha ucuz bir geliştirme süreci için uygulama geliştirmeye hızlı bir başlangıç ​​yapmaktır. Belki de bir hafta kadar kısa bir sürede kurabilir, yapılandırabilir, entegrasyon, test ve tamamlanma süreçlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Açık bir platform üzerine inşa edilen Appery.io, ihtiyaçlara göre birden fazla uygulamanın aynı temelden geliştirilmesine olanak tanır. Ayrıca, yapılandırmaların önceden var olan ayarlara bağlı olmak yerine değiştirilebilmesini sağlayarak, uygulamaların kurumsal ihtiyaçlara göre esnek bir şekilde geliştirilmesine olanak tanır.

 Benim için en iyi mobil uygulama geliştirme yazılımı hangisi?

Hangi mobil uygulama yazılımını tercih edeceğinize ve indireceğinize karar verirken; ilk olarak gerçek ihtiyacınızın ne olduğunu net bir şekilde belirlemelisiniz. Çünkü, örneğin daha gelişmiş aralar kullanmanız gerekebilir ve ücretli platformları tercih etmeniz gerekebilir. Ayrıca, daha üst seviye yazılımlar gerçekten de her ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu nedenle, mobil uygulama yazılım platformunun hangi özelliklerine ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz ve bir harita çizdiğinizden emin olun.

Sonuç olarak…

Artan sayıda şirket, müşterilerinin ihtiyaçlarına uyum sağlayarak kendi çıkarları için daha fazla fırsat yakalayabileceklerini fark etmeye başladı. Bu fırsatlardan biri, hiç şüphesiz mobil erişim talebidir. Randevu oluşturma, yenilik ve güncellemelere erişim, indirimler ve aklınıza gelebilecek daha pek çok şirket özelliği için müşterilerinizle mobil uygulama üzerinden etkileşim kurmak, tabi ki marka bilinirliği, marka kimliği ve satış gibi konulara da olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Bu nedenle, eğer bir mobil uygulama yazılımı geliştirmeyi düşünüyorsanız, Rimors’un önerdiği bu 5 platform bu anlamda işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Kapsamlı girişimciler için de Rimors.com iş ortaklarımıza danışmanlık sunarak başarılı projelere imza atmalarına yardımcı oluyor.