Basın bülteni

Lenovo ThinkPad serisiyle dikkat çekiyor

Teknolojinin öncüsü Lenovo, yeni ThinkPad dizüstü bilgisayar portföyünde yalnızca inovasyon atılımlarıyla değil, geniş kapsamlı müşteri seçenekleri de sunarak teknolojinin sınırları zorlamaya devam ediyor. 

Lenovo ThinkPad serisiyle dikkat çekiyor

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden ThinkPad™ portföyüne eklediği son ürünler olan, gelişmiş iş birliği ve bağlantı özellikleriyle hibrit bir iş gücünü desteklemek üzere tasarlanmış X13 ve X13 Yoga 3. nesil ile ThinkPad L serisi dizüstü bilgisayarların üçüncü neslini kullanıcılara sunuyor. CES etkinliğinde tanıtılan en son ThinkPad X1 ve yepyeni Z serisi ile yakın zamanda duyurulan yenilikçi ThinkPad X13s ve yenilenmiş T serisinin ardından, piyasadaki en kapsamlı dizüstü iş bilgisayarı ürün gruplarından biri, ThinkPad X ve L serileriyle tamamlanıyor.

Lenovo, Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’de de sekiz adet yeni dizüstü bilgisayarımızı tanıtırken de tasarımlarında herkes için daha fazla bağlanabilirlik, bilgiye, iletişime ve küresel iş birliğine daha fazla erişim sunmak amacıyla yola çıktıklarını aktarmıştı. Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında tanıtılan ve büyük ilgi çeken ürünlerden biri olarak 28 saat batarya süreli, Qualcomm Snapdragon işlemcili Lenovo ThinkPad X13s ürünü öne çıkmıştı. Tanıtılan bu ürünler Türkiye’de de satışa sunulacak. 

Tasarım, inovasyon ve kalite

Müşterilere en iyi seçenekleri sunmak için geliştirilen ThinkPad'de, tasarım, inovasyon ve kalite prensipleri temel alınarak yola çıkıldı. Hibrit çalışmaya güç veren temel özellikleri geliştirmeye yoğunlaşan en yeni dizüstü bilgisayarlar, Dolby Voice®, FHD kamera, Wi-Fi 6E1, 5G sub62 ve 4G LTE3 kablosuz WAN ile seçili modellerde batarya seçenekleriyle, taşınabilirliği hedefleyen hafiflik ve uzun pil ömrü arasında en iyi dengeyi sağlıyor. 

Tasarım yoluyla güvenlik

Yeni ürünlerde “Güvenilir Platform Modülünü” (TPM) Windows 11 Güvenli çekirdekli bilgisayarlarla birleştiren ThinkShield™ donanım ve yazılım koruması, her açıdan güvenliği artırıyor. Yalnızca Intel® vPro® platformu temelli cihazlarda sunulan Intel Hardware Shield ile AMD PRO Güvenlik teknolojisine sahip AMD Ryzen™ PRO 6000 serisi işlemcilerde yer alan tamamlayıcı güvenlik özellikleri, ThinkPad'in "tasarım yoluyla güvenlik" felsefesini ortaya koyuyor. Bunlara ek olarak ThinkPad, daha fazla kullanım kolaylığı için güç düğmesine bütünleşmiş isteğe bağlı parmak izi okuyucu sunuyor.

 Çevre dostu akıllı teknoloji 

Üçüncü nesil ThinkPad X13, X13 Yoga, plus L13, L13 Yoga ve L14 and L15 modelleri, Lenovo'nun gerçek değer yaratan bilgisayar teknolojisi sunarak “Herkes için Daha Akıllı Teknoloji” sağlama stratejisini güçlendiriyor. Marka duyurduğu ThinkPad modellerinin hoparlör muhafazası, batarya braketleri ve AC adaptörlerinde Tüketim Sonrası İçerik (PCC) olarak geri dönüşümlü plastik malzemeleri kullanarak, çevre üzerindeki etkisini azaltma çalışmalarını da sürdürüyor. Buna uygun olarak, ThinkPad dizüstü bilgisayarlar yüzde 90 geri dönüştürülmüş ve(ya) sürdürülebilir ambalaj içeriyor ve enerji tasarrufu ile çevre standartlarını karşılamak üzere ENERGY STAR® sertifikalı ve EPEAT® tescilli olarak karşımıza çıkıyor. 

Yorumlar
Yakup
Tasarum güzel beğenmediğim yan ekranın altındaki boşluk kısım olmsmış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.