Piyano Fiyatları

Müzik icralarının vazgeçilmezi piyanolar, her müzik platformunda farklı rakamlarda satılır. Sektörde varlığını yıllardır sürdüren, ünlü enstrüman markalarının piyano fiyatları, hatırı sayılır rakamlara tekabül eder.

Piyano Fiyatları

Piyano tarihi kadar eski olan köklü markalar sektörde en eski zamanlardan beri yer edinmiştir. Köklü markalar arasında Yamaha, Kawai gibi akustik piyanolarıyla kalitesini ortaya koyan isimler akla gelir. Tuşlarına bastığınızda alacağınız heybetli ve yayılan sesle kulaklarınızın pasını silen sesleriyle akıllara kazınırlar. Yüksek ses performansına sahip akustik piyanolar, dijital modellere göre daha pahalıdır. 

Dijital piyanolar ise hem kullanım kolaylığı ve ergonomisi hem de fiyat alternatifi açısından avantajlı modelleri temsil eder. Gelişen ses teknolojisinin getirdiği kolaylıklar, değişen yaşam şekilleri, müzik aletlerinde de dijital olanlara yönelmeyi zorunlu kılmıştır. Ses kalitesi olarak aslına yakın bir değeri temsil eden dijital piyanolar sayesinde evlerinize müzik aşkını rahatça getirebilirsiniz. Parmaklarınızı keyifle tuşların üzerinde gezdirirken piyano pedallarıyla vereceğiniz yayılım etkisini yakından hissedebilirsiniz. 

Piyasa araştırması yaptığınızda çok uygun fiyatlı piyano modellerini görebilirsiniz. Bunun yanında çok yüksek piyano fiyatları, ses kalitesine, piyanonun donanımlarına bağlı olarak karşınıza çıkacak rakamları içerir. Sizin için hazırladığımız ufak rehbere şimdi göz atarak kendi piyanonuzu kolayca bulabilirsiniz. 

Piyano Türleri ve Fiyat Aralıkları

Hangi piyanoyu almaya karar verdiniz mi? Daha doğrusu ne tür bir piyano almak istediğinizi kafanızda belirlediniz mi? Evinizde piyanonuz için ayıracağınız yer neresi? İşte bütün bunları netleştirdikten sonra piyano fiyatları konusunda net bir bütçe belirleyerek müzik aletinizi satın alabilirsiniz. 

Ünlü piyano markalarına ait çok sayıda modeli inceleyerek kendi zevkinize uygun piyano çeşitlerini bulabilirsiniz. Size çalarken keyif verecek doğru piyano modelini bulmak için müzik marketlerden birine giderek enstrümanları yerinde deneyebilirsiniz. Akustikten dijitale çok sayıda modeli bizzat deneyerek hangisinin size hitap ettiğini daha kolay bulabilirsiniz.

Eski klasik model grand piyano seçenekleri kuyruklu olan enstrümanlardır. Heybetli yapılarının yanında akustik sistemleriyle ses kaliteleri oldukça yüksektir. Upright piyano kuyruksuz, klavye üzerine yerleştirilmiş dik piyanolardır. Bu modeller de ses kalitesiyle oldukça beğenilen seçenekler arasındadır. Akustik piyano, klasik çekiç mekanizmalı, ses yayılımı yüksek enstrümanlardır. İlk su gücüyle çalışan piyanolardan sonra akustik piyanolar, hava gücüyle çalışan ve çıkardığı sesle dinleyenleri mest eden yapıdadır. Hala piyano sektörünün en gözde modelleri akustik piyanolardır.

Dijital piyano modelleri, günümüzde sıklıkla tercih edilen ve akustiklere çok yakın sese sahip enstrümanlardır. Hafif ve kolay taşınabilir özellikte olmaları, tuşe hassasiyetleri ve daha uygun fiyatlı olmalarıyla birçok müzik sever tarafından tercih edilirler. 

Piyano markaları arasında adını sıklıkla duyabileceğiniz Yamaha, hem akustik hem de dijital modeller için geniş fiyat yelpazesine sahiptir. Akustik piyano modellerinde birinci eller, 2 milyon TL’nin üzerinde bir rakama sahiptir. Bir fiyat skalası vermek gerekirse Yamaha piyano modelleri 600 Bin TL ile 10 milyon TL bandında değişiklik gösterir. 

Kawai piyano modellerinde dijital piyano fiyatları 27 Bin TL ile 70.000 TL arasında değişir. Akustik piyano modellerinde bu fiyatlar, 1 buçuk milyon TL’ye kadar çıkabilir. Steinway & Sons piyano modelleri, çıkardığı kalitesi ses ve piyano aksesuarlarıyla sektörün yüksek rakamlı enstrümanları arasındadır. Piyano fiyatları 10 milyona kadar ulaşabilir. 

Roland piyano modelleri, dijital seçeneklerden oluşur. Fiyat performansı açısından tercih edebileceğiniz markalardan biridir. Piyano modelleri 17.000 – 88.500 TL aralığında değişir. Bu fiyatlar, şu anki güncel piyano satıcılarının beyanlarına göre oluşturulmuştur. Daha sonraki süreçte rakamlarda değişiklik olabilir. 

Piyano Fiyatları Neden Bu Kadar Farklı?

Piyano fiyatları açısından sektörde oldukça büyük bir dalgalanma söz konusudur. Burada piyano modellerinin özellikleri, ses kalitesi, markaların bilinirlikleri devreye girer. Enstrümanla beraber satın alacağınız pedal, nota sehpası, piyano taburesi gibi aksesuarlar da fiyatın yükselmesinde etkilidir. Dijital piyanolar, akort gerektirmeyen, bakımları kolay seçeneklerden oluşur. Aynı zamanda hafiftir. Bazı markalarda özellikle fiyat performans kalitesiyle ön plana çıkarlar. Bütün bu özellikler piyano fiyatlarının farklılık göstermesinin nedenidir. 

Alacağınız piyanonun markası ve kalitesi dışında bir de birinci ve ikinci el olması fiyatların değişkenlik göstermesine neden olur. İnternet alışverişleri daha uygun fiyatlara denk gelebilirken fiziki mağazalarda bu rakamlar bir miktar yükselebilir. Sahibinden, Letgo ve diğer bütün müzik marketlerde görebileceğiniz, akustik, dijital, Upright, grand piyano modellerinde yüksek bir dalgalanma söz konusudur. İkinci el piyano platformları aracılığıyla kendi piyanosunu elden çıkarmak isteyen kişilerden alışveriş yapabilir, piyasa fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Müzik mağazalarının ikinci el bölümleri de akustik ve dijital piyanolar için uygun fiyatlı seçeneklere ulaşmanıza yardım eder. 

Piyanonun türü, markası, ses kalitesi fiyat değişikliğini etkiler. Online mağazalardan alışveriş yaparken öncelikle bir fiziki müzik market mağazasını ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz. Sonrasında online alışveriş yaparak bütçenize uygun piyano modelini ve aksesuarlarını zahmetsizce sipariş verebilirsiniz. Fiyat performansı açısından bütçenize iyi gelecek enstrümanları ve piyano aksesuarları için buraya tıklayabilirsiniz. 

Piyano Alırken Hangi Markalar Güvenilir?

Piyano markaları sadece sektörde çok uzun zamandır varlık gösterdikleri için değil, kaliteleriyle de unutulmaz bir yerdedir. Uzun yıllardır piyano sektöründe adını duyurmuş, ses kalitesiyle profesyonel icralarda tercih edilen markalar, güvenilirdir. Markaların güvenilirliği kadar sizin piyanoya duyduğunuz merak da önemlidir. 

Piyano fiyatları, çok uygun rakamlardan çok yüksek rakamlara kadar farklı segment ürünleri kapsar. Bütçenize uygun modelleri tercih ederek müzik yeteneğinizi güçlendirebilir, ruhunuza iyi gelen bir enstrüman çalmanın huzurunu yaşayabilirsiniz. Güvenilir piyano markaları arasında fiyat performansıyla ön plana çıkan Midex ve Rennes markaları oldukça fazla tercih edilen iki isimdir. Bu iki markanın çalması keyifli dijital piyano modelleriyle, çoklu ses özellikleri sayesinde tatmin gücü yüksek performanslar elde edebilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Piyano Modelleri

Piyano fiyatları akustik, uzun kuyruklu ve büyük olanlar için çok daha yüksek rakamlar içerir. Uygun fiyatlı piyano modelleri ikinci ellerde 5 – 10 bin TL hatta daha düşük rakamlara inebilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, piyano modellerinin markaları ve müşteri memnuniyetidir. Köklü bir müzik market tarafından satılan, fiyat performans ürünlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çocuk piyanosu ve yetişkin piyano modellerinde katlanır piyanolar da son derece kullanışlıdır.  https://www.yonkamuzikmarket.com/piyano-fiyatlari