Basın bülteni

Rönesansın güzelliği bileğinizde: HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik modeli, metalin çekiciliğini tamamlayan seramiğin sadeliği ile gerçekten zarif bir tasarıma sahip. HUAWEI’nin en yeni akıllı saati tasarım ilhamını ünlü Rönesans devri ressamı Botticelli'nin başyapıtı Venüs'ün Doğuşu tablosundan alıyor.

Rönesansın güzelliği bileğinizde: HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik

Seramikler sert malzemeler olduğu için öğütme işlemi hiç kolay değil. Her bir HUAWEI WATCH GT 3 Pro Ceramic Edition akıllı saat, fabrikadan çıkmadan önce elmas aşındırıcılarla 10 gün boyunca 13 taşlama ve cilalama işleminden geçiyor. Son teknoloji işçilik sayesinde her saat, doğal bir sanat eseri gibi rafine göz kamaştırıcı beyazda doğal bir ışıkla parlıyor.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik çiçek kadranı zaman geçtikçe şeklini değiştiriyor: Zamanın geçişini simgeleyen ilgi çekici bir ayrıntı olarak çiçekler açıp kapanıyor. Yüksek teknoloji ürünü seramik sadece güzel olmakla kalmaz, aynı zamanda korozyona ve ısıya karşı da oldukça dirençli.

Çizilmelere ve kırılmalara karşı oldukça dirençli olağanüstü sert safir cam kristale sahip akıllı saatte daha iyi ışık geçirgenliği ve doğru kalp atış hızı izleme için seramik arka kasanın sensöründe de safir cam kullanılıyor. Cilt dostu malzemeler, sıcaklıktaki herhangi bir değişikliğin otomatik olarak algılanmasını sağlıyor. Ayrıca Seramik modeli feminen ve zarif stiline mükemmel şekilde uyarlanmış bir EKG düğmesi ve 3D döner taca sahip.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik modeli yalın ve zarif silueti, çeşitli saat kadranlarıyla tamamlanıyor ve kusursuz görüntü kalitesi sunan çapı 466 piksel çözünürlüğe sahip 1,32 inç AMOLED HD renkli dairesel ekrana sahip.

Uzun ömürlü pil ile güvenilir asistan

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Serisi, HUAWEI WATCH GT Serisi’nin ultra uzun pil ömrünü devraldığı için HUAWEI WATCH GT 3 Pro Titanyum modeli 14 güne varan pil ömrü sağlarken, HUAWEI WATCH GT 3 Pro Seramik modeli 7 güne varan pil ömrü sunuyor.

Sağlığınızı her zamankinden daha kolay izleyin

Bir akıllı saatin ana işlevlerinden biri sağlık izlemedir ve HUAWEI WATCH GT 3 Pro, eskisinden daha yeni, daha doğru sağlık özellikleriyle birlikte geliyor. Elektrokardiyogram (EKG) işlevi bunlardan biri. Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi'nden Sınıf II tıbbi cihaz olarak onaylanan Huawei'nin yüksek performanslı EKG sensör modülü sayesinde gerçek zamanlı bir EKG ölçümü, sinüs ritmi, arteriyel fibrilasyon ve çok daha fazlası hakkında bilgi alınabiliyor. Ayrıca HUAWEI WATCH GT 3 Pro, kardiyovasküler hastalık riskini tarayabilen arteriyel sertlik algılamayı ve SpO2 (kanda bulunan oksijenin oranı) izlemeyi sağlayan HUAWEI TruSeen 5.0+'ı destekleyerek kullanıcıların oksijen seviyesini istediği zaman ölçmesine olanak tanıyor.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro, genel sağlığınızı izlemenize yardımcı olacak bir dizi başka sağlık özelliğine de sahip. Güncellenmiş HUAWEI TruSeen 5.0+ ile saat, kullanıcının kalp atış hızını günde 24 saat boyunca daha da yüksek doğrulukla izleyebiliyor. HUAWEI TruSleep 2.0 Watch GT 3 Serisi sayesinde, kullanıcının uykusunu rahatsız etmeden uyku aşaması izleme, gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme, uykuda solunum izleme ve uyku kalitesi değerlendirme işlemlerini gerçekleştiriyor.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro ayrıca menstural döngü takip eden ve önceden hatırlatan bir yönetim işlevine sahip. Saat ayrıca bir sağlık asistanına sahip: Sağlıklı Yaşam Yoncası. Kişiselleştirilmiş ayarlar aracılığıyla, kullanıcılar sağlık sorunları, günlük su alımı, ilaç hatırlatıcıları, günlük farkındalık, erken uyku hatırlatıcısı veya egzersiz hacmi hakkında düzenli bilgiler alabiliyorlar.

Profesyonel antrenmanı yeniden tanımlıyor

HUAWEI WATCH GT 3 Pro, GT serisinin spor DNA'sını devralır, ancak geliştirilmiş donanım ve yazılım yetenekleri ve hatta daha kapsamlı spor modları ile. Yerleşik çift bantlı beş sistemli GNSS'ye sahip olan saat, tüm dünyayı kapsayan, mükemmel parazit önleme performansına sahip ve herhangi bir hata olasılığını en aza indiren beş ana uydu sisteminden veri alabilir: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo, QZSS.

Suya dayanıklı bir geleceğe dalın

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Serisi’nin en heyecan verici yeni özelliklerinden biri, artırılmış su direnci. 200 tur su basıncı testinden geçtikten sonra EN 13319 mühendislik standardına uygunluğu kanıtlanan saat, 30 metre derinliğe kadar serbest dalışı destekleyebilen çığır açan suya dayanıklılık performansına sahip.

Gerçek zamanlı dalış bilgileri sağlayan ve serbest dalışı öğrenen herkes için son derece yararlı olan yeni bir Serbest Dalış Modu eklenen saat, özelleştirilebilir tablolara sahip nefes tutma eğitimi özelliği, kullanıcılara nefes tutma yeteneklerini geliştirmek için kişisel eğitim asistanı gibi yardımcı oluyor.

Temel yeni eğitim partneriniz

HUAWEI WATCH GT 3 Pro Serisi’nin 100'den fazla egzersiz modu arasında akıllı koşu planlama özelliği de var. Kullanıcının performans hedefleriyle birlikte fiziksel ve koşu geçmişine dayalı kişisel bir koşu planı oluşturmaya yardımcı oluyor. Koşucu ile birlikte gelişen profesyonel tavsiyeler sunmak için hız, kalp atış hızı, mesafe ve daha fazlası gibi verileri değerlendirerek, bu verileri Runtastic ve Komoot gibi dünyanın dört bir yanından 60'ın üzerinde egzersiz uygulaması da dahil olmak üzere diğer uyumlu cihazlarla senkronize ediyor.

Diğer egzersiz modları, golf, kros kayağı ve serbest antrenmana kadar çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle, ne yaparsanız yapın, HUAWEI WATCH GT 3 Pro her zaman size ayak uydurabiliyor. Bluetooth müzik çalmanın yanı sıra bol miktarda depolama alanı sayesinde antrenman çalma listenizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz.

Bileğinizdeki kişisel asistan

Bir akıllı saatle, bileğinize antrenman, oyun, eğlence ve diğer senaryolar için kullanabileceğiniz birçok farklı uygulama takıyorsunuz. HUAWEI WATCH GT 3 Pro, Bluetooth aramalarını, akıllı sesli asistanı ve çok daha fazlasını destekliyor. Gününüzü yönetmenize yardımcı olan entegre uygulamalardan, arkadaşlarınızdan güncel bilgileri almanızı ve harika zaman geçirmenizi sağlayan eğlenceli ve sosyal uygulamalara kadar birçok uygulamaya erişmenizi sağlıyor. Tüm bunlar, önceki modele göre %30 daha hızlı kablosuz şarj özelliğine sahip güçlü, uzun ömürlü pil tarafından destekleniyor.

HUAWEI Watch GT 3 Pro serisinde EKG nasıl kullanılır?


Kısa bir süre önce tanıtılan Watch GT 3 Pro ailesi, 46 mm kasalı modelde titanyum, 43 mm olan modelde ise kullanılan seramik malzemesi sayesinde hem tasarım hem de dayanıklılık konusunda son derece dikkat çeken bir model olmayı başardı.
Tasarıma ek olarak, dalış modu ile dikkatleri üzerine çeken Watch GT 3 Pro serisi, sağlık takibi detaylarına eklenen EKG çekme özelliği ile de ses getirmeyi başardı. EKG işlevi, şu anda genel kullanıma açık durumda olmadığı için, saatiniz kutusundan çıkarttığınız zaman bu özelliğe erişiminiz olmuyor. Bunun sebebi ise EKG gibi önemli bir verinin, gerekli onay süreçleridir ancak HUAWEI Watch GT 3 Pro modelinde EKG fonksiyonunu aktif hale getirmek isteyenler için alternatif bir çözüm de mevcut. Peki, Huawei Watch GT 3 Pro serisinde EKG nasıl kullanılır?

Öncelikle, Huawei Watch GT 3 Pro’dan faydalanmak için Huawei Health uygulamasına sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım. Huawei Health uygulaması, AppGallery, Google Play Store ve App Store üzerinden indirilebiliyor. Bu sayede, Watch GT 3 Pro serisini Huawei telefonlarda, iPhone modellerinde ve Android işletim sistemli diğer telefonlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. EKG işlevini aktif hale getirmek için ise farklı bir yöntem uygulamanız gerekiyor.

Önümüzdeki aylarda çıkacak olan Huawei Health uygulaması, resmi olarak EKG raporlama özelliğini destekleyecek ancak bu özelliği daha önceden deneyimlemek isterseniz yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Öncelikli olarak telefonunuzda yüklü olan Huawei Health uygulamasını kaldırın.
Telefonunuza bu linkte yer alan Huawei Health Beta sürümünü indirin. İndirdiğiniz APK dosyası ile kurulumu yapın. Aşağıdaki QR kodu da taratarak linke erişebilirsiniz.

Health uygulaması üzerindeki ayarlar kısmından otomatik güncelleme seçeneklerinin tamamını durdurun. (Huawei Health Beta 12.1.4.252-wearBeta)
Kurulum sonrasında saatinizin donanım sürümünü kontrol edin. Huawei Health uygulamasından “Cihazlar” kısmına girip saatininiz donanım sürümünü kontrol edin.

Donanım sürümünü HarmonyOS 2.1.0.316 (SP2C00M00) olduğundan emin olun. Eğer bu sürüm yüklü değilse donanım güncellemesi kontrolü gerçekleştirin.

Bu aşamaları eksiksiz şekilde tamamladığınız takdirde hem saat üzerinde hem de Huawei Health Beta uygulamasında EKG işlevi aktif hale gelecek.

Huawei Health uygulamasında Sağlık kısmında yer alan Kalp seçeneğine bastığınızda EKG bölümünü göreceksiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek EKG verilerine ve kapsamlı grafiklere erişebilirsiniz.
Huawei Watch GT 3 Pro serisi ile takip edeceğiniz EKG verilerinin REFERANS AMAÇLI olduğunu ve resmi bir belge olarak kullanılamayacağını hatırlatmak isteriz.

Her akıllı telefonla uyumlu

HUAWEI Watch GT 3 Pro Serisi bağımsız olarak çalışabilir, ancak çoğu durumda bir akıllı telefon ile eşleştirilecektir. Akıllı saatler, ister Android veya iOS ile çalışsın, her akıllı telefonla kolayca senkronize edilebilir.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro 43mm deri kayışlı versiyon 6.499 TL, seramik versiyon 8.499 TL tavsiye edilen son tüketici fiyatlarıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. Peşin fiyatına 4 taksit imkânı tanınan akıllı saatler ile birlikte ayrıca, kişisel sağlık izlemesini tamamlayıcı olarak HUAWEI Akıllı Tartı 3 hediye ediliyor. https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-watch-gt3-pro/

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.