Basın bülteni

Türk Telekom ve Aselsan'dan Milli iş Birliği!

Türk Telekom ve ASELSAN bir milli iş birliği projesine imza attı. İşte detaylar.

Türk Telekom ve Aselsan'dan Milli iş Birliği!

Türk Telekom ve ASELSAN, yerli ve milli teknolojiler geliştirme vizyonu kapsamında önemli bir iş birliğine imza attı. ASELSAN’ın yeni geliştirdiği 2G-3G-4.5G baz istasyonu anteni, Türk Telekom ile birlikte aktif bir sahada denenmeye başladı. 40 yılı aşkın tecrübesi ile ASELSAN’ın ürettiği çoklu bant destekli olan ve 2G-3G-4.5G servisleri verebilen bu yeni nesil antenin test versiyonlarının kurulumu ülkemizin lider operatörü Türk Telekom şebekesinde yapıldı.  

Türk Telekom’un yerli ürüne desteği artarak sürüyor

Haberleşme teknolojilerinde yerli ve milli üretimin payını arttırmak ve 4.5G ile başlayan süreçte haberleşme teknolojileri için yapılacak yatırımların yerli ve millî kaynaklarla karşılanmasını sağlamak amacıyla oluşturulan tüm projelere Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom tarafından verilen destek, 2021 yılında da artarak sürüyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal; “Türk Telekom olarak yerli baz istasyonu antenlerinin ürünleştirilmesi konusunda ASELSAN ile çalışmalara devam ediyoruz. ASELSAN tarafından geliştirilen çoklu bant destekli antenleri, sahalarımıza kurup test etmeye başladık. Yerlilik anlamında çok kıymetli olan bu projenin önemli dönüm noktalarından biri olan saha testleri aşamasını birlikte gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi. 

 ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk

Görgün; “Türkiye’nin lider teknoloji şirketi ASELSAN olarak, operatör sahasında canlı testlerde görülen sonuçlar ürünlerimizin gelişimi için çok önemli. Türk Telekom ile ortak yapılan test faaliyetlerinden aldığımız geri bildirimlere göre, ürünümüzü geliştirmeye devam ediyoruz 2021 yılının ikinci yarısı için seri üretim çalışmalarımız ve diğer operatörler için planlanan kurulumlar da tüm hızıyla sürüyor. Yüksek teknolojilerimiz ile yeni tip yerli ve milli antenler geliştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
Hidayet Arslan
BU KADAR ÇOK ATMAYIN VE BİRAZ AZ ATINDA CİVCİLETEDE NASİP OLSUN BEN TÜRKTELEKOM KURULDUĞU GÜNDEN BERİ KULANICISIYIM AMA HİÇ MEMNUN DEĞİLİM VE BAZ İSTESYONLARI BURADA ÇEKMİYOR VE YETRRSİZ GELİYOR OYSA SİZ LER SE ATIP SAVURMAYIN KULANICI OLAN BİZLER MEMNUN DEĞİLİZ VE BAZ İSTASYONLARINI YENİLEMENİZ VE BAKIM YAPMANIZ GEREKİR YOKSA BÜTÜN MÜŞTERİLERİNİZİ KAYBEDERSİNİZ VE EN GÜZELİ HALKIMIZ NE DİYORSA ONU YAPMANIZ GEREKİR.KÜTAHYA EMET SAMRIK KÖYÜ
Cevapla
Hidayet Arslan
BiZ TÜRKTELEKOM OLARAK GÜÇLÜ BAZ İSTASYONU İSTİYORUZ VE YOKSA TOPLUCA TÜRKTELEKOM, DAN AYRILACAĞIZ VE GEREKENLERİN EN KISA ZAMANDA YAPILMASINI İSTİYORUZ, HİDAYET ARSLAN , SAMRIK KÖYÜ EMET, KÜTAHYA
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.