Basın bülteni

Türk Telekom’dan müşterilerine dev hizmet!

Türk Telekom, müşteri deneyimini artırmak için tüm şebeke katmanlarının proaktif olarak gözlemlenmesini sağlayan yerli şebeke izleme platformu ‘GEMS®-FAMAN’ın hayata geçmesine katkı sağladı.

Türk Telekom’dan müşterilerine dev hizmet!

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) firmalarından TTG International’ın, Türk Telekom mühendislerinin de desteğiyle geliştirdiği GEMS®-FAMAN platformu, Türk Telekom şebekesinde ticari olarak kullanılmaya başlandı.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, müşterilerine yüksek performanslı şebeke servisleri sunmak üzere ‘GEMS®-FAMAN Platformu’nu hayata geçirdi. Platform, Türk Telekom'un VPN, WiFi, veri merkezleri ve intranet şebekelerinin alarm ve performanslarını proaktif gözlemleyerek güvenilir ve yüksek performanslı şebeke hizmetleri sunuyor. Türk Telekom teknoloji ekiplerinin desteği ile yeni kabiliyetler kazandırılarak geliştirilen bu yerli platform, daha önce Türk Telekom şebekesinde uluslararası firmalar tarafından sağlanan ürünlerin yerine kullanılıyor.

Türk Telekom’dan müşterilerine dev hizmet!

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, şebekenin her katmanını anlık olarak gözlemleyebilen yeni nesil yüksek kabiliyetli şebeke izleme platformlarının, operatör şebekelerinin kritik sistemlerinden biri haline geldiğini vurguladı. Kıraç: “Tek bir sistem üzerinden yönetilebilen esnek, kolay kullanımlı ve çevik olarak genişletilebilen TTG International tarafından Türk Telekom desteği ile geliştirilen GEMS®-FAMAN’ platformumun ticari olarak kullanmaya başladık. Ülkemizin dijital dönüşüm lideri Türk Telekom olarak, milli ürünlerin geliştirilmesi ve iş geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesi için yerli teknoloji şirketleriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Ürünlerimizin yerlileştirilmesi yoluyla yaptığımız yatırımlarla yerli ve milli teknolojilerinin gelişimine katkıda bulunarak, ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.”

TTG International Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Beyaz da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uygulama, WiFi, VPN, veri merkezleri ve intranet şebekelerinin tüm katmanlarını gerçek zamanlı gözlemliyor. Gözlemlerini saniyeler içinde performans değişim raporlarına çeviren platform, şebekelerin 24 saat takibini ve kritik ihtiyaçlarının analizini yapıyor” diye konuştu. Beyaz sözlerine şöyle devam etti: “‘GEMS®-FAMAN’, cihazların marka ve modelinden bağımsız çalışarak şebeke servis kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlıyor. Platform, sahip olduğu ‘Rule Editor’ özelliği ile şebeke operasyon ekiplerinin iş kurallarını hızlı bir şekilde grafiksel olarak tanımlamasına, test etmesine, uygulamasına ve değiştirmesine olanak tanıyor. Ayrıca ürün yapay zekâ desteğiyle olası sorunların proaktif olarak tespitini sağlıyor.”

Yorumlar
Sait
Balıkesir Edremit Altınkum Mah 3042 sokakta altyapı yok. Ne zaman olacağı ise genel müdürlüğün keyfine bağlı
Cevapla
Özgür
Aynı durum Balıkesir Susurluk'tada geçerli, alt yapı için başvuru yaptım ttnete fakat her gün defalarca kez tarifemi değiştirmek için arıyorlar 😂, alt yapı olmayan evimde tarifem nasıl sonra eriyorda başka tarifeye geçmemi istiyorlar onuda anlamış değilim..bence Elon musk starlingi tt netten önce getirir buraya, o yüzden dolar stokluyorum 😂.
G Antep Cengiz
TTK bayileri pazarlamacı lardan kötüler ayaküstü kirkyalan abonelik sözleşmesi yapanakadar daha sonra ilgisizlik baştan savma müşteri hizmetlerini arayınız yardım cı olmayok TTK internet birsonraki odada çekmez TTK tlefon çekmez faturalar kol gibi TTKçok şahane
Cevapla
G Antep Cengiz
TTK bayileri pazarlamacılardan kötüler Aboneliği verene kadar ayak üstü binyala daha sonra ilgisizlik baştan savma müşteri hizmetlerini arayın deyip işin içinden çıkıyorlar TTK bunları neden denetlemiyor insanları mağdur ediyorlar TTK evde donar TTK TLF çekmez faturalar kol gibi olalı TTK çok sahane
Cevapla
emre hancı
Turk telekom 10 yıldır sokağımdaki internet hızını yükseltememe sorunumu çözsün. sırf laf kalabalığı yapan, kurumsaallıktan uzak bir kurum
Cevapla
cevat çolakoğlu
Haklısın bende aynı sorunu yaşıyorum yine şikayet dilekçesi iletim bekliyoruz bakim ne olacak
Ramazan Demiral
Altyapimizi kurdular lakin aldigimiz internet 16 mgbit dowland 0.7 upload dsl yapi yil 2022 saka gibi caddemizden fiber gecer arka sokaktan fiber gecer bize gelince yok sahsa hizmet degil halka hizmet makbuldur bir baska problemde cep telefonu cekmiyor evde pencereden konuaauyoruz tahhatumuz bitsin onlarida kapaticam yeter artik hizmet yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.