Bilgisayar

6000 TL altındaki en iyi 10 laptop modeli!

Çip krizi ve hızla yükselen dolar endeksi tüm teknolojik ürünlerin fiyatlarını yukarıya doğru çekerken 6000 TL bandının altında kaliteli bilgisayar bulmak da zorlaşıyor. İşte size fiyatlar daha çok fırlamadan kaçırmamanız gereken 10 laptop!

6000 TL altındaki en iyi 10 laptop modeli! - Page 1

Bu aralar teknoloji dünyasının başı ciddi anlamda dertte, dünyanın en önemli çip üreticisi olan Tayvan'daki kuraklık ve Covid-19 salgınının getirdiği talep birleşince mikroçiplere ihtiyaç duyan her ürünün, dolayısıyla her teknolojik ürünün fiyatı fırladı. Son aylarda coin'lerde yaşanan patlama şeklindeki yükselişin de sonucu olarak bu çip krizinden ilk etkilenen sektör ekran kartı sektörü oldu. Ekran kartlarının fiyatları birkaç ay öncesine göre 3 ila 4 kat arası arttı. Bunun dışında bazı otomobil üreticileri bile üretimlerine ara vermek zorunda kaldılar. Ayrıca bizim TL'nin değer kaybetmesi ve yüksek vergiler gibi başka problemlerimiz de var... Şimdilik bu krizin dizüstü sektörünü pek fazla etkilemediği dikkat çekiyor. Fakat dizüstü bilgisayarlar da mutlaka etkilenecek ve fiyatları artacaktır. İşte size bu fiyat artışı yaşanmadan önce halen 6000 TL'nın altında olan tavsiye edebileceğimiz 10 dizüstü bilgisayar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.