Acer Extraordinary Go, ince ve hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı

Acer, yalnızca 1.49 kg ağırlığında ve Core i5 işlemciye sahip yeni Extraordinary Go dizüstü bilgisayarını tanıttı. Bu model, taşınabilirlik ve performansı bir araya getiriyor.

Acer Extraordinary Go, ince ve hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı

Acer, Hindistan'da 12. nesil Intel Core i5 işlemcili ve 49Wh bataryalı TravelLite modelini tanıttıktan sonra, Çin'de "Extraordinary Go" adını verdiği yeni bir ince ve hafif dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Bu yeni model, yine 12. nesil Intel Core i5 işlemciyle çalışıyor ancak daha hızlı şarj ve daha büyük bir batarya kapasitesine sahip. Şimdi bu yeni dizüstü bilgisayarın özelliklerine bakalım.

Extraordinary Go, sadece 1,49 kg ağırlığında ve 58Wh batarya ile geliyor. 100W Gallium Nitride güç adaptörü ile donatılmış olan bu model, şirketin iddiasına göre 8 saatlik teorik bir pil ömrü sunuyor, ancak kullanım şekline göre değişebilir. Cihazın kapağını açtığınızda, 16:10 geniş ekran oranına sahip 14 inçlik bir IPS panel sizi karşılıyor. Full HD çözünürlüğe ve 60Hz yenileme hızına sahip bu ekran, %45 NTSC renk gamı sunuyor, bu nedenle video veya fotoğraf düzenleme için pek uygun değil, ancak metinle ilgili işlemler için yeterli olabilir.

Acer Extraordinary Go, ince ve hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı - Resim : 1

Acer Extraordinary Go, ince ve hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı

Bu cihazın öne çıkan özelliklerinden biri de 180 derece açılabilen kapağı. Ayrıca Full HD kamera ve arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip. Extraordinary Go, 45W performans serbest bırakma özelliğine sahip 12. nesil Intel Core i5-12450H işlemci ile donatılmış. Soğutma için çift ısı borusu ve çift fan kullanıyor. Fn+F tuş kombinasyonu ile üç performans modu arasında geçiş yaparak, iş akışınıza göre performans ve pil ömrü arasında en iyi dengeyi bulabilirsiniz.

Kablosuz bağlantı için WiFi 6 ve Bluetooth desteği bulunuyor. LPDDR5 yüksek hızlı bellek ve çift M.2 PCIe Gen4 yüksek hızlı SSD yuvaları ile donatılmış olan bu model, 16GB 4800MHz bellek ile birlikte geliyor.

Bağlantı noktaları arasında 3.5mm jak, RJ45, 3 adet USB 3.2 Gen1, MicroSD kart yuvası, tam işlevli Type-C ve HDMI 1.4 bulunuyor. Arctic Gray renginde sunulan bu dizüstü bilgisayar, Çin'de 2.999 Yuan (421,96$) fiyatla ön siparişe açıldı.