Acer’dan hem kamera hem de oyun monitörü tanıtımı geldi!

Acer yeni SpatialLabs Eyes Stereo Camera ismini verdiği 3D kamerayı ve 3 yeni Predator monitörü tanıttı.

Acer’dan hem kamera hem de oyun monitörü tanıtımı geldi!

Acer, yeni SpatialLabs Eyes Stereo Camera'yı tanıttı. Bu kamera, 3D fotoğraf ve video çekmek isteyenler için özel olarak tasarlandı. Kullanıcılar, bu kamerayı kullanarak sadece 3D içerik çekmekle kalmayacak, aynı zamanda YouTube ve diğer platformlarda 3D canlı yayın yapabilecek ve Teams, Zoom ve Google Meet üzerinden 3D video görüşmeleri gerçekleştirebilecekler. Acer, kameranın "kompakt" ve "cep boyutunda" olduğunu belirtiyor; boyutları ise 4 x 2.6 x 0.9 inç.

Kameranın her göz için 8 megapiksel çözünürlüğü ve hava koşullarına dayanıklı bir kabuğun içinde yer alan dahili bir selfie aynası bulunuyor. Daha günlük kullanıcılar, Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) özelliği ve otomatik ve dokunmatik odaklama yeteneklerinden yararlanabilirken, deneyimli fotoğrafçılar manuel modda kamera ayarlarını (ISO, beyaz dengesi ve deklanşör hızı) özelleştirebilirler.

Acer’dan hem kamera hem de oyun monitörü tanıtımı geldi! - Resim : 1

Kameranın 3D canlı yayın özelliği, Acer'ın SpatialLabs Player 3.0 sürümü ile etkinleştirilecek. Yüksek çözünürlüklü 3D video konferans ise şirketin SpatialLabs video görüşme widget'ı aracılığıyla mümkün olacak. Kamera, Acer'ın gözlüksüz 3D ekranlı dizüstü bilgisayarları da dahil olmak üzere SpatialLabs cihazları ile uyumlu olacak. Ancak, bu cihazla çekilen 3D içeriği, diğer firmaların AR veya VR başlıkları ve 3D projektörlerinde de izleyebilirsiniz.

Acer SpatialLabs Eyes Stereo Camera, yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak ve fiyatları ABD ve Avrupa'da 549$ veya 549€'dan başlayacak.

Acer, Predator serisine üç yeni oyun monitörü ekledi. Bu monitörlerin hepsi OLED ekranlara ve yüksek yenileme hızlarına sahip. Modeller, Predator X27U F3, Predator X34 X5 ve Predator X32 X3, NVIDIA'nın G-SYNC ve AMD'nin FreeSync Premium Pro teknolojileri ile uyumlu çalışarak yırtılma, takılma, gölgelenme ve giriş gecikmelerini önler. Ayrıca, gerçek 10-bit renk derinliği ve DCI-P3 renk alanının yüzde 99'unu kapsayarak daha fazla renk derinliği, yüksek kontrastlar ve daha derin siyahlar sunar. Bu modeller, yükseklik ayarlı, eğilip dönebilen stantlarla birlikte gelir ve hepsinde iki 5 watt hoparlör bulunur.

Predator X27U F3, 27 inç boyutunda ve 2.560 x 1.440 piksel çözünürlüğe sahip bir monitördür ve 480 Hz yenileme hızına sahiptir. Bir USB-C ve iki HDMI 2.1 portu ile donatılmıştır. Ayrıca, akış aksesuarlarını destekleyen bir tripod montaj yuvasına sahiptir. Bu model, yılın üçüncü çeyreğinde 1.200$'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer’dan hem kamera hem de oyun monitörü tanıtımı geldi! - Resim : 2

Predator X32 X3 ise 4K UHD OLED ekrana ve 240 Hz yenileme hızına sahip bir monitördür, ancak sadece Full HD çözünürlükte 480 Hz'ye kadar çıkabilir. 31.5 inç boyutundaki bu monitör, bir Type-C ve iki HDMI 2.1 portu ile donatılmıştır ve yılın dördüncü çeyreğinde 1.200$ ve üzeri fiyatlarla satışa sunulacak.

Son olarak, Predator X34 X5, 34 inçlik kavisli bir OLED ekrana ve 1800R kavise sahip olup 3.440 x 1.440 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu model, 240 Hz yenileme hızı ve 0.03 ms tepki süresi ile dikkat çekiyor. İki HDMI 2.1 portu, bir DisplayPort ve bir USB Type-C portu ile donatılmıştır ve yılın dördüncü çeyreğinde en az 1.100$ fiyatla satışa sunulacak.