Apple, katlanabilir MacBook'u için kolları sıvadı

Apple katlanabilir telefonunu uzun bir süre erteledi. Ancak şirket bu sırada boş durmuyor. Katlanabilir bir Macbook cihaz için çalışmalar başladı.

Apple, katlanabilir MacBook'u için kolları sıvadı

Geçenlerde Apple'ın katlanabilir iPhone'unu 2025'e ertelediğini ve odağını katlanabilir bir MacBook'a kaydırdığını bildirmiştik. Şimdi, katlanabilir bir MacBook/iPad hibriti gibi görünen bir cihazla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Haber, Bloomberg'den Mark Gurman tarafından Power On bülteninde paylaşıldı. Bilmeyenler için, Cupertino merkezli teknoloni devi Apple'ın 20 inçlik katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ayrıca, yeni rapor, markanın katlanabilir MacBook/iPad hibriti için ikili ekran formatını da araştırdığını gösteriyor. Başka bir deyişle, bu şirket için yeni bir boyut olacak ve ürün portföyünde yeni bir kategori oluşturabilir. Ancak yüksek ihtimalle ürünün kendisi uzun bir süre piyasaya sürülmeyecektir.

Apple, katlanabilir MacBook'u için kolları sıvadı

apple

Gurman, “Şirket, fiziksel bir klavyeye bağlı katlanabilir 20 inçlik bir ekran kullanabilir veya ekranın sadece bir tarafını sanal klavye olarak kullanabilir. Apple'ın gerçekten de ikinci yaklaşımı benimseyen çift ekranlı, katlanabilir bir MacBook/iPad hibritini araştırdığı söylendi. Tamamen dokunmatik bir ekran tabanı karşımıza çıkacak" ifadelerini kullandı.

Şu an itibariyle, iPhone üreticisi bu yeni ürünü ilk katlanabilir akıllı telefonunun piyasaya sürülme zaman çizelgesine yakın olan 2026 civarında piyasaya sürebilir. Aynı zamanda gelen diğer önemli projeler arasında AR gözlükleri, karma gerçeklik kulaklığı ve hatta merakla beklenen Apple Arabası yer alıyor. Bu nedenle, bu konuyla ilgili ek bilgiler mevcut olduğunda güncellemeler sağlanacaktır.