Bilgisayar

Apple M2'yi çıkarmadan M3 çipi üzerinde çalışmaya başladı

Apple M1 çipi tanıtmayı henüz bitirmiş ve biz M2 çipli bilgisayarları beklerken, Cupertino firması şimdiden Mac’ler ve iPad’ler için üçüncü nesil çipler üzerinde çalışıyor. M3 çipli iMac kapıda, işte şimdilik bildiklerimiz.

Apple M2'yi çıkarmadan M3 çipi üzerinde çalışmaya başladı

Power On mecrasına konuşan Bloomberg’den gazeteci Mark Gurman M3 çipli iMac’ler için şimdiden çalışılmaya başlandığını söyledi. Bu çipin ne tür avantajlar sağlayacağı veya çipte ne tür bir teknoloji kullanılacağı henüz açık olmasa da, Apple’ın giriş seviyesi işlemcisini  şimdiden başka bir iMac’e yönelttiğini bilmek ilginç.

Mark Gurman, beklenenden erken olarak, Apple’ın önümüzdeki haziran ortalarında, bazı yeni Mac’ler piyasaya sürebileceğini söylüyor. Gurman şimdilik Apple’ın M2 çipli birkaç bilgisayar üzerinde çalıştığını düşünüyor:

Apple M2'yi çıkarmadan M3 çipi üzerinde çalışmaya başladı

- Yeni bir MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini.

- M2 Pro ve 14-inç M2 max çipli yeni bir MacBook Pro ve 16-inç MacBook Pro.

- Çift M2 Ultra çipli MacBook Pro.

Diğer bağımsız kaynaklar da Apple’ın tüm bu M2 Mac’ler üzerinde çalıştığını doğruluyor. Ancak iMac’in M2 işlemcisini atlayarak, gelecek yıl piyasaya sürülebilecek bir M3 işlemci üzerinde çalıştığı iddiası oldukça ilginç görünüyor.

Şu an itibariyle piyasada mevcut olan tek iMac 24 inçlik model. Şirketin daha büyük bir iMac tanıtma planı olmadığı için, gelecekte M3 çip ile çalışacak bir sürüm çıkartması olası görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.