Apple’ın yeni Mac modelleri hakkında önemli bilgiler var

Apple tarafından geliştirilen ve yakın zamanda tanıtılması beklenen iki yeni Mac masaüstü bilgisayar modeli hakkında önemli bilgiler var.

Apple’ın yeni Mac modelleri hakkında önemli bilgiler var

Apple, yeni M2 serisi yonga setlerini içeren son nesil Mac masaüstü bilgisayarları piyasaya sürmek üzere. Şirketin yaklaşan WWDC 2023 etkinliğinde bir dizi yeni ürünü tanıtması bekleniyor. Bu yeni ürünlerden iki tanesi, muhtemelen, yeni Mac masaüstü bilgisayarlar olacak.

Bloomberg'den Mark Gurman'ın paylaştığı duyumlara göre, Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, M2 Max yonga setini ve hatta henüz piyasaya sürülmemiş M2 Ultra yonga setini içeren birkaç Mac'i test ediyor. Eğer bu duyumlar doğruysa, bu yeni ürünler, yüksek performanslı bir çift üretkenlik istasyonu olacaktır. Bilinmesi gereken bir nokta; Apple M2 Max, bu yılın başında MacBook Pro modelleri ve en son Mac mini modeliyle birlikte tanıtıldı.

Apple’ın yeni Mac modelleri hakkında önemli bilgiler var

Yeni masaüstü bilgisayarın, 8 yüksek performanslı çekirdek, 4 verimlilik çekirdeği ve 30 grafik çekirdeği içeren bu yonga setiyle donatılacağına dair söylentiler var. Tahminler, bu yonga setinin 96GB RAM ile birlikte geleceği ve muhtemelen macOS 13.4 işletim sistemi üzerinde çalışacağı yönünde. Öte yandan, henüz tanıtılmamış olan M2 Ultra, M2 serisi yonga setlerinin en üst düzeyi olacak ve üstün performans sunmayı vaat ediyor. Raporlara göre bu yonga seti, 16 yüksek performanslı çekirdek, 8 verimlilik çekirdeği ve 60 grafik çekirdeği içeriyor.

Bu yonga seti, 64GB, 128GB ve hatta 192GB gibi yüksek RAM kapasiteleri ile birlikte gelecek. Yeni Mac PC'lerin yanında, iPhone üreticisinin WWDC etkinliğinde birkaç yeni dizüstü bilgisayar modeli de duyurması bekleniyor. Bu modeller arasında, M2 yonga seti tarafından desteklenen 15 inçlik MacBook Air ve kompakt bir 13 inç MacBook Pro da yer alabilir.