ASUS Vivobook S 15 OLED ekran ve Snapdragon X işlemci ile 20 Mayıs'ta tanıtılacak

ASUS'un yeni Vivobook S 15 OLED modeli, piyasaya sürülmeden önce güçlü işlemcisiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

ASUS Vivobook S 15 OLED ekran ve Snapdragon X işlemci ile 20 Mayıs'ta tanıtılacak

ASUS, Snapdragon X Elite işlemcili ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 20 Mayıs'ta tanıtılması beklenen ASUS Vivobook S 15 OLED, mevcut Intel Meteor Lake-H chipsetli modelin yanına yeni bir alternatif olarak eklenecek. ASUS ve Microsoft'un en yeni yapay zeka özelliklerini destekleyecek olan bu premium ultra taşınabilir AI dizüstü bilgisayarı, kullanıcıların bireysel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş bir AI deneyimi sunacak. ASUS, bu modelin S 16 OLED'in halefi olacağını ve S5507 model numarasına sahip olduğunu duyurdu. Şu anki S 15 OLED modelinin ise S5506 model numarasına sahip olduğu belirtildi.

ASUS Vivobook S 15 OLED ekran ve Snapdragon X işlemci ile 20 Mayıs'ta tanıtılacak - Resim : 1

ASUS Vivobook S 15 OLED ekran ve Snapdragon X işlemci ile 20 Mayıs'ta tanıtılacak

ASUS, Vivobook S 15 OLED'in yeni versiyonu için henüz fiyat ve erişilebilirlik bilgilerini açıklamadı, ancak bu bilgilerin 7 Mayıs'ta yapılacak bir güncellemeyle paylaşılacağını bildirdi. 16 inç ekran boyutuyla, aynı chipseti kullanan ThinkPad T14s Gen 6 ve Microsoft Surface Laptop 6 gibi mevcut modellerden daha büyük olacak bu yeni dizüstü bilgisayar, ASUS AI PC serisinin ürün yelpazesinde de yer alacak. Ürünler, 2024 Taipei Computex Bilgisayar Fuarı'nda sergilenecek.

Bu arada Microsoft, 20 Mayıs'taki etkinlikte tüketicilere yönelik Surface Laptop 6 ve Surface Pro 10 modellerini duyurması bekleniyor. ASUS'un sanal lansman etkinliği, Microsoft ve Qualcomm ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek ve bu etkinlikte yeni Vivobook S 15 OLED versiyonu da ilk kez gösterilecek.