Bilgisayar

ASUS yeni ChromeBox mini sunucusunu duyurdu

Bir süredir sızıntılara konu olan ASUS ChromeBox mini sunucu nihayet karşımıza çıktı. İşte tüm detaylar.

ASUS yeni ChromeBox mini sunucusunu duyurdu

ASUS, en yeni ChromeBox mini sunucusunu, 5 çekirdekli Intel Celeron 7305 yonga setiyle güçlendirilmiş bir biçimde tanıttı. Bu yeni model, düşük profil özelliği taşıyan bir cihaz olup, 15W kablosuz şarj desteğiyle öne çıkıyor. ASUS ChromeBox, birden fazla cihazla yüksek performanslı bağlantılar sağlamak amacıyla çeşitli portlara sahip.

Yeni ASUS ChromeBox mini sunucusu, 64GB DDR5-4800 bellek ve 48EU çekirdekli bir ekran ile geliyor. Intel Celeron 7305, bir büyük çekirdek ve dört küçük çekirdek, 8MB L3 önbellek ve 15W güç tüketimi ile donatıldı. Mini sunucuda Thunderbolt 4, çift HDMI, DisplayPort ve 2.5Gbps Ethernet portu gibi bir dizi bağlantı noktası bulunuyor. ChromeBox mini, 4GB+128GB yapılandırmasıyla da satın alınabilir. Yeni ASUS mini sunucusunun performans değerlendirmesi, cihazda kullanılan Celeron 7305 işlemciye bağlıdır.

ASUS yeni ChromeBox mini sunucusunu duyurdu

Yeni ChromeBox mini sunucusu ChromeOS üzerinde çalışır ve temelde web uygulamalarına dayanır. Yazılımın işlevselliği ve veri depolama için internet bağlantısına büyük ölçüde bağımlıdır. Bu nedenle, yerel ağ veya diğer kablosuz ağ mimarisi, optimal performans elde etmek için sağlam olmalıdır.

ASUS ChromeBox mini sunucusu, 4GB+128GB versiyonu için 2.034 yuan (~294$) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Mini sunucunun küresel piyasaya ne zaman çıkacağı henüz belirtilmedi. Piyasada birçok rekabetçi fiyatlı mini sunucu bulunurken, ASUS ChromeBox, doygun bir pazarın içine giriş yapıyor. Cihazla birlikte gelen kablosuz şarj özelliği, şu anda piyasada bulunan en pahalı kablosuz şarj pedlerinden biri olabilir.

Yorumlar
necmi
Bu zamanda celeronmu olur yahu,andorid telefonlar bile saçma sapan ucuz laptoplardan daha hızlı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.