ASUS, yeni dizüstü bilgisayar modellini tanıttı

ASUS tarafından geliştirilen yeni dizüstü bilgisayar modeli, üstün özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

ASUS, yeni dizüstü bilgisayar modellini tanıttı

ASUS, 14 inçlik ExpertBook B9 OLED ve B5 serisi dizüstü bilgisayarlarını güncelledi. Yenilenen ExpertBook B9 OLED, dünyanın en hafif 14 inçlik iş bilgisayarı olarak lanse edildi ve performans konusunda da büyük bir atılım yapıldı. Bu yeni dizüstü bilgisayarlar, Intel P serisi işlemcilerle donatılmış olup Intel vPro desteğine de sahip.

ExpertBook B5 modeli, hem kapaklı hem de dönüşebilir yapıda kullanıcılara sunuluyor. Kapaklı modeli, 14 inç boyutunda parlama yapmayan bir FHD ekranla gelirken, dönüşebilir modeli dokunmatik ekran özellikli. B5, 16GB bellek ve 1TB depolama alanına sahip. Ayrıca bu modelde, Intel Core i7-1360P işlemci bulunmakta ve HD çözünürlüklü IR webcam yer alıyor. Bu webcam modeli, kamerayı kapatma fonksiyonuna sahip olup Windows Hello yüz tanıma özelliğiyle de çalışıyor. ExpertBook B5, WiFi 6E ve Bluetooth 5 desteğine sahip. Cihaz, USB PD 3.0, Thunderbolt 4, RJ46 Ethernet, HDMI 2.1 ve 4K ekran çıkışı gibi bir dizi portla donatılmış.

ASUS, yeni dizüstü bilgisayar modellini tanıttı

ExpertBook B9 OLED modeli, Intel Core i7-1355U işlemciyle birlikte geliyor. Bu model, 32GB RAM ve 2TB depolama kapasitesi seçenekleriyle sunuluyor. 14 inçlik OLED ekran, 3K çözünürlükte içerik sunarken, %100 sRGB ve DCI-P3 renk gamını da destekliyor. Ayrıca 90Hz tazeleme hızına sahip. B9 OLED modelinin ağırlığı sadece 0.99 kg. Yani piyasadaki en hafif 14 inçlik bilgisayarlarından biri.

Bu yeni ExpertBook serisi dizüstü bilgisayarlar, 63Wh kapasiteli Lityum polimer bir bataryayla geliyor. Bu modeller, parmak izi tarayıcılı bir güç düğmesine, suya dayanıklı klavyeye, yapay zeka destekli gürültü engelleme özelliğine ve sesli asistan desteğine sahip. Yenilenen iş odaklı ExpertBook modelleri, Intel Smart Sound, Dolby Atmos ve Asus Business Manager yazılımlarıyla zenginleştirilmiştir. ExpertBook B5 ve B5 Flip modellerinin başlangıç fiyatı 1.699 dolar iken, B9 OLED modelinin fiyatı 2.149,99 dolardan başlıyor. Bu modeller, doğrudan Asus mağazasından ya da Asus onaylı satıcılardan satın alınabilir.