Asus'tan devrim niteliğinde monitör: ROG Swift Pro PG248QP

Asus, 540Hz yenileme hızına sahip ROG Swift Pro PG248QP monitörü ile oyun dünyasında çığır açıyor. Bu üstün performanslı monitör, ABD ve Avrupa'daki mağazalarda yerini aldı.

Asus'tan devrim niteliğinde monitör: ROG Swift Pro PG248QP

CES 2023'te (Ocak ayında) tanıtılan Asus ROG Swift Pro PG248QP 540Hz monitör, uzun bir bekleyişin ardından nihayet küresel piyasalardaki yerini aldı. Asus, bu üst düzey monitörüyle oyun dünyasında önemli bir yer edinmeye hazırlanıyor.

Asus ROG Swift Pro PG248QP, ABD'de 899.99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Avrupa bölgesinde ise monitörün orijinal satış fiyatı olan 1,349.90 Euro'dan, indirimle 1,046.90 Euro'ya düşürüldü.

Asus ROG Swift Pro PG248QP, 24.1 inç büyüklüğünde bir oyun monitörü ve Esports-TN (E-TN) paneli sayesinde 540Hz gibi inanılmaz bir yenileme hızına sahip. Bu panel, standart TN panellere kıyasla yaklaşık %50 daha fazla tepki hızı sunarak, ekran yırtılması veya gecikmesiz olağanüstü bir oyun deneyimi sağlıyor.

Asus'tan devrim niteliğinde monitör: ROG Swift Pro PG248QP

Oyun yeteneklerini artırmak için monitör, NVIDIA G-Sync işlemcisini içeriyor ve hızlı tempolu oyun senaryolarında hareket bulanıklığını ortadan kaldıran “Ultra Low Motion Blur 2” özelliğine sahip. ESS Codec, düşük gecikmeli surround ses yetenekleri sağlayarak oyun deneyimini daha da derinleştiriyor.

Tasarım açısından monitör, masanızda daha fazla alan açılmasını sağlayan geri çekilebilir pençe gibi pratik özellikler üzerinde duruyor, bu da onu optimize edilmiş oyun kurulumları için ideal kılıyor. Stand, kullanıcılara mükemmel görüş açısını bulmalarını sağlayan çeşitli ayarlama seçenekleri sunuyor. Ana özellikleri arasında 400cd/m2 parlaklık, 1,000:1 kontrast oranı ve %100 sRGB renk gamının tam kapsamı bulunuyor. Bağlantı seçenekleri arasında DisplayPort 1.4 DSC, HDMI 2.0, bir kulaklık jakı ve USB 3.2 Gen 1 Type-A hub yer alıyor. “GamePlus” seçenekleri ve optimize edilmiş görseller için “GameVisual” ön ayarları gibi ek özellikler, genel oyun deneyimini iyileştiriyor.