ASUS’un tanıttığı yeni monitör, oyunseverlerin rüyalarına girecek

Bilgisayar dünyasının önemli isimlerinden biri olan ASUS, şimdi de yeni monitörü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

ASUS’un tanıttığı yeni monitör, oyunseverlerin rüyalarına girecek

Teknoloji devi ASUS, son günlerde pek çok farklı cihazıyla gündeme gelmeye devam ediyor. En son geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni akıllı telefon modeli olan Zenfone 9 ile kendini hatırlatan şirket, bugünse bambaşka bir kategoride karşımıza çıktı.

Tayvan merkezli teknoloji devi tarafından Rog Strix X632UQ ismiyle tanıtılan yeni monitör, oyunseverlerin rüyalarını süsleyecek cinsten özelliklere sahip. 32 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bu monitör, kullanıcılara 3840 x 2160 piksel çözünürlük ve 160Hz ekran yenileme hızı gibi üst düzey özellikler vadediyor. Bununla birlikte 160Hz yenileme hızını yakalayabilmek için Display Port üzerinden bağlantı yapılması gerektiğini, HDMI üzerinden yapılan bağlantıların ise 144Hz ile sınırlı kalacağını hatırlatalım.,

ASUS’un tanıttığı yeni monitör, oyunseverlerin rüyalarına girecek - Resim : 1

DCI-P3 renk gamının %96’sına sahip olan monitör, ekran parlaklığı konusunda ise 600 nit değerine ulaşabiliyor. Port giriş seçeneği olarak 1 adet Display Port 1.4, 2 adet HDMI 2.1, bir adet Kulaklık girişi ve 2’si USB 3.2 Gen 1’i Tip-A olmak üzere 3 USB girişine sahip olan cihazın Standlı ağırlığı 8,9 kilogramken standsız ağırlığı ise 5,77kg olarak açıklandı.

ASUS her ne kadar yeni oyuncu monitörünü resmen tanıtmış olsa da, bu Rog Strix X632UQ’nun fiyatı veya çıkış tarihi hakkında şimdilik bir bilgi vermedi. Bununla birlikte genel kanı, Tayvanlı şirketin bu monitör modelini Ağustos ayı içerisinde satışa sunacağı yönünde.