BenQ RD240Q monitör programcılar ve geliştiriciler için resmi olarak duyuruldu

BenQ, programcılar ve geliştiriciler için tasarlanmış RD240Q modelini resmi olarak tanıttı. Bu monitör, profesyonel kullanıcılar için ideal bir seçenek olabilir.

BenQ RD240Q monitör programcılar ve geliştiriciler için resmi olarak duyuruldu

BenQ, Hindistan pazarına yeni RD serisi monitörlerini tanıttı. Bu serinin öne çıkan modellerinden biri olan RD240Q, özellikle programcılar ve geliştiriciler için tasarlandı. RD240Q'nun özel kaplamalı paneli gelişmiş yansıma önleyici özellikler sunarken, kodlama moduyla farklı aydınlatma koşullarında ve temalarda metinlerin daha net görülmesini sağlıyor. Ayrıca, programcıların odaklanmasını ve verimliliğini artırmak amacıyla özel bir Kodlama HotKey tuşu da bulunuyor.

BenQ RD240Q, 24.1 inçlik bir ekrana sahip olup, 16:10 en-boy oranı ve WQXGA (2560 x 1600) çözünürlüğü ile dikkat çekiyor. %95 P3 renk kapsamıyla daha geniş bir dikey alan sunarak kodlama için ideal bir çalışma ortamı sağlıyor. Kullanıcılar ergonomik olarak ayarlanabilir bir stand veya sabit stand seçeneklerinden birini tercih edebiliyor. Ayrıca, KVM anahtarı, çoklu akış taşıma ve BenQ'nun verimlilik yazılımı gibi özellikler de mevcut.

RD serisi, konforu ön planda tutarak Gece Saatleri Koruma teknolojisini sunuyor. Bu teknoloji, minimum parlaklık ayarları, göz bakım filtresi, karanlık oda optimizasyonu ve ortam ışığına göre otomatik parlaklık ayarı gibi özellikleri bir araya getiriyor. BenQ Hindistan ve Güney Asya Genel Müdürü Rajeev Singh, “Programlamaya yönelik çok yönlü tasarımı, olağanüstü netliği ve düşünceli göz bakım ve konfor özellikleriyle RD serisi, deneyimli geliştiricilerin çeşitli kodlama görevlerini net bir şekilde ve odaklanmış bir şekilde sürdürmelerine olanak tanıyor. Bu yenilikçi seri, BenQ’nun kullanıcı odaklı çözümler geliştirme taahhüdünü yeniden teyit ediyor.” şeklinde konuştu.

BenQ RD240Q, Hindistan’da 31.990 Rs (yaklaşık 385$) fiyatla satışa sunulacak. Monitör, bu ay içerisinde Amazon, BenQ’nun e-mağazası ve önde gelen perakendeciler aracılığıyla satın alınabilecek. İlgilenen kullanıcılar, BenQ’nun e-mağazası üzerinden şimdi ön sipariş verebilirler.