Bilgisayarınızı bu basit yöntemlerle hızlandırın! Kasma sorunlarına artık son! - Page 1

Gereksiz dosyaları temizleyin


İster masaüstü bilgisayar ister laptop kullanın. Çöp dosyalar bilgisayarınızın işletim sisteminde zamanla birikir. Eğer bunları temizlemezseniz bilgisayarınız yavaşlamaya başlayacaktır. 


Çöp dosyaları temizlemek için Windows ve R tuşlarına aynı anda basın ve karşınıza çıkan pencereye "%temp%" yazın. Daha sonra ise karşınıza çıkan dosyaları seçin ve silin. Bu göreceğiniz dosyaların tamamı gereksizdir. Sildiğiniz zaman bilgisayarınız rahatlayacaktır. 

Bilgisayarınızı bu basit yöntemlerle hızlandırın! Kasma sorunlarına artık son! - Page 2

Bilgisayarınızı güncelleyin


PC'nizin işletim sistemi için zamanla güncellemeler sunulmaktadır. Eğer eski sürümlerde kalırsanız bilgisayarınız yavaşlamaya başlayacaktır. Bunun için sisteminizi güncellemeniz gereklidir. 


Windows kullanıyorsanız Windows arama kısmına "Windows Update" yazın ve "Güncellemeleri denetle" butonuna tıklayarak sisteminiz için mevcut olan güncellemeleri görebilirsiniz. 

Bilgisayarınızı bu basit yöntemlerle hızlandırın! Kasma sorunlarına artık son! - Page 3

Güç ayarlarını kontrol edin


Bilgisayarınız farkında olmadan güç tasarrufu modunda olabilir. Bu durum da yavaşlıklara yol açabilir. Güç ayarlarını kontrol etmek için Windows arama kısmında "Güç seçenekleri" yazın ve açılan pencerede "Yüksek performans" seçeneğine tıklayın.


Eğer bilgisayarınız güç tasarrufunda kaldıysa bu seçenek ile bilgisayarınız artık daha hızlı çalışacaktır ve yaşadığınız kasmalar sona erecektir. 

Bilgisayarınızı bu basit yöntemlerle hızlandırın! Kasma sorunlarına artık son! - Page 4

Windows'un görünümünü ve performansını ayarlayın


PC'niz varsayılan durum olarak "en iyi görünüm" seçeneğine ayarlanmış olabilir. Eğer sisteminiz zayıfsa bu seçenek yavaşlıklara yol açabilir.


Arama çubuğuna "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" yazın. Karşınıza çıkan pencerede, "en iyi performans için Ayarla" seçeneğine tıklayın. Windows otomatik olarak performans ayarlarına dönecektir. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.