Bilgisayarınızı kanatlandıracak en iyi işlemci çeşitleri! - Page 1

Bir sonraki PC yükseltmeniz veya DIY yapınız için en iyi CPU'yu bulmaya mı çalışıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Zira bu içeriğimizde Intel ve AMD'den PC'niz için en iyi CPU'ları sizler için listeledik.


Piyasadaki en iyi işlemciler, PC'niz için grafik kartlarından, RAM'den veya diğer bileşenlerden bile daha önemlidir. CPU, bilgisayarınızın beynidir, bu nedenle uygulamalarınızdan, oyunlarınızdan ve özellikle işletim sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak için karşılayabileceğiniz en iyi CPU'yu isteyeceksiniz.

Bilgisayarınızı kanatlandıracak en iyi işlemci çeşitleri! - Page 2

En iyi Intel işlemciler ve en iyi AMD işlemciler, ikisi arasında oldukça büyük farklılıklar olsa da, her birinin bilgisayarınıza kattığı değer oldukça önemli. Modern işlemcilerin çoğu, basit kullanım ve video akışı gibi günlük iş yüklerinin üstesinden gelmeniz için yeterli olsa da, çoklu görev yapmak istiyorsanız veya bilgisayarınızın video gibi ağır işler yapması gerekiyorsa, minimumdan daha fazlasına ihtiyacınız olacak.


En iyi PC oyunlarını oynamak, üst düzey düzenleyici uygulamaları seri bir şekilde kullanmak veya PC'nizi ciddi anlamda güçlendirmek için sizler için, ihtiyacınız olan işlemcilerin yer aldığı listemize gelin hep birlikte göz atalım.

Bilgisayarınızı kanatlandıracak en iyi işlemci çeşitleri! - Page 3

AMD Ryzen Threadripper Pro 3995WX


Çekirdek:
64
 
İş Parçacığı (Sanal Çekirdek):
128
 
Temel Frekans:
2.7 GHz
 
Önbellek L3:
256 MB
 
Bellek Türü:
DDR4
 
Soket:
WRX8
 
Dahili Grafik İşlemcisi:
Yok
 
Çıkış Yılı:
2020

Bilgisayarınızı kanatlandıracak en iyi işlemci çeşitleri! - Page 4

Intel Core i9-12900K


Çekirdek:
16
 
İş Parçacığı (Sanal Çekirdek):
24
 
Temel Frekans:
3.2 GHz
 
Önbellek L3:
30 MB
 
Bellek Türü:
DDR5
 
Soket:
LGA1700
 
Dahili Grafik İşlemcisi:
Var
 
Çıkış Yılı:
2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.