Dell, yapay zeka destekli yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Dell, Qualcomm Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcileriyle güçlendirilmiş yeni yapay zeka destekli dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Bu cihazlar, yüksek performans ve verimlilik sunuyor.

Dell, yapay zeka destekli yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Dell, laptop yelpazesini genişleterek Qualcomm’un Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcileri ile donatılmış yeni modellerini tanıttı. Bu modeller, XPS, Inspiron ve Latitude serileri kapsamında, farklı ihtiyaç ve bütçelere hitap ediyor.

Özellikle iş dünyası profesyonelleri için tasarlanan Latitude 7455 ve 5455 modelleri dikkat çekiyor. İkonik XPS 13 modeli ise Snapdragon X Plus işlemci ile yenilenerek kullanıcılarına hem performans hem de şık bir tasarım sunuyor.

Dell, yapay zeka destekli yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı - Resim : 1

Dell, yapay zeka destekli yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Dell'in Inspiron 14 modeli, dayanıklılık ve uzun pil ömrü ile öne çıkıyor. Snapdragon X Plus işlemcisi ile güçlendirilen bu model, 15 saatlik pil ömrü vadediyor. QHD+ 400 nit ekranı ise hem iş hem de eğlence için canlı ve net görseller sağlıyor. Bu model, 1.099 dolar’dan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Standart Inspiron 14 modeli de Snapdragon X Plus işlemcisi ile performans ve verimliliği dengeliyor.

Latitude 7455 ve 5455 modelleri, iş dünyasına yönelik seçenekler sunuyor. Snapdragon X Elite veya X Plus işlemci seçenekleri ile farklı performans ihtiyaçlarına yanıt veriyorlar. Latitude 7455, QHD+ dokunmatik ekran ve en son Qualcomm Wi-Fi 7 teknolojisi ile donatılmış olup, opsiyonel 5G destekli bağlantı sunuyor. Daha bütçe dostu bir seçenek olan Latitude 5455 ise Snapdragon X Plus işlemcisi ve FHD+ ekranı ile geliyor.

Inspiron 14 Plus modeli şu anda ön siparişe açıkken, Latitude 5455 ve Inspiron 14 modellerinin piyasaya çıkış tarihi bu yılın ilerleyen dönemlerinde planlanıyor.