Bilgisayar

Dizüstü bilgisayarda bir ilk! Tam 240Hz OLED ekran!

Dizüstü bilgisayar dünyasının en önemli isimlerinden biri olan MSI, dünyanın ilk 240Hz OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı MSI Raider GE67 HX’i resmen satışa sundu.

Dizüstü bilgisayarda bir ilk! Tam 240Hz OLED ekran!

Teknoloji dünyasını yakından takip edenler, geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından yapılan açıklamayı da hatırlayacaklardır. Güney Koreli şirket tarafından yapılan açıklamada, dünyanın ilk 240Hz OLED ekranının üretildiğini duyurmuş ve çok yakın zamanda bu paneli kullanan dizüstü bilgisayarların satışa sunulacağını söylemişti. Dediği gibi de oldu ve MSI ilk 240Hz OLED ekranlı dizüstü bilgisayarını resmen tanıtarak yeni cihazını piyasaya sürdü.

MSI Raider GE67 HX’e baktığımız zaman, bu cihazın 15,6 inçlik bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Tabi bu ekranın 240Hz yenileme hızına sahip OLED panelden oluştuğunu da bir kez daha hatırlatalım.

Dizüstü bilgisayarda bir ilk! Tam 240Hz OLED ekran!

64GB’a kadar DDR5 RAM ve 1TB’a kadar da SSD desteği sunabilen MSI Raider GE67 HX, iki farklı seçenekle satışa çıktı. Buna göre eğer Intel Core i7-12800HX ve GeForce RTX 3070 Ti + 16GB RAM modelini satın almak isterseniz, ödemeniz gereken tutar 2.499 dolar olacak. Yok ben daha güçlü bir cihaz istiyorum derseniz bu defa size GeForce RTX 3080 Ti + 32GB RAM modelini önerebiliriz ancak bunun fiyatının da 3.399 dolar olduğunu hatırlatalım.

Tabi son olarak örneğin 2.499 dolarlık modelin ilave vergiler hariç sadece güncel döviz kuruyla bile fiyatının 40.000-TL’nin üzerinde olduğunu ve bu yüzden de ülkemizdeki orta halli oyuncuların bu bilgisayara erişiminin çok da kolay olmayacağını üzülerek söyleyelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.