Genesis’ten güçlü mini PC

Genesis, yeni Cnube mii PC modelini tanıttı. Bu kompakt cihazın sunduğu performans özellikleri neler?

Genesis’ten güçlü mini PC

Çinli teknoloji şirketi Metaphyuni, yeni mini bilgisayarı Genesis Cube'u tanıttı. AMD Ryzen 7 8845HS işlemci ile güçlendirilen bu mini PC, 80W TDP modu ile dikkat çekiyor. Genesis Cube, yüksek performansı ile öne çıkarken, 80W TDP modunda performansı gürültü seviyesinin önüne koyuyor.

Genesis Cube, maksimum 48dB sistem gürültüsü seviyesine sahip ve cihazın sıcaklığı 88ºC'yi geçmiyor. Yüksek performanslı 80W TDP modunun yanı sıra, cihazın iki farklı çalışma modu daha bulunuyor. Varsayılan mod 45W TDP sunuyor ve bu modda cihazın ses seviyesi 31dB, sıcaklığı ise 61ºC. Diğer mod ise 65W TDP ile çalışıyor, sıcaklığı 82ºC'ye ve gürültü seviyesi 38dB'ye ulaşıyor.

Mini PC, çift fanlı soğutma tasarımı ile donatılmış ve her iki fan, özel yapım bakır soğutma sistemleri ile eşleştirilmiş. Soğutma mimarisi, optimum soğutma ve performans sağlamak için faz değişim termal malzeme kullanıyor. Genesis Cube, bağlantı seçenekleri açısından da oldukça zengin; OCuLink (x1) ve USB4 portları (x2) içeriyor. Bu kombinasyon, Genesis Cube'un eGPU kurulumlarında kullanılmasına olanak tanıyor.

Genesis Cube, şu an için yalnızca Çin'de satışa sunulmuş durumda ve başlangıç fiyatı 536 dolar olarak belirlenmiş. Metaphyuni'nin bu mini bilgisayarı uluslararası pazara nasıl sunacağı merak konusu. Şirket, bu konuda henüz detaylı bilgi paylaşmadı.