Honor MagicBook Pro 16 AI destekli laptop tanıtıldı

Yapay zeka gücünde yeni nesil laptop: Honor MagicBook Pro 16, AI özellikleri ve güçlü donanımıyla dikkat çekiyor.

Honor MagicBook Pro 16 AI destekli laptop tanıtıldı

Mobile World Congress (MWC) 2024'te Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Magic 6 Pro ile birlikte AI destekli Honor MagicBook Pro 16 adlı laptopunu tanıttı. Şık metal gövdesiyle dikkat çeken bu laptop, sadece 17.9 mm kalınlığında ve yaklaşık 1.86 kg ağırlığında. 16 inçlik geniş ekranı, ince çerçeveleri sayesinde %93'lük bir ekran-gövde oranına sahip ve 3072 x 1920 çözünürlüğünde parlak görseller sunuyor. Özellikle yüksek yenileme hızı olan 165Hz, sRGB ve DCI-P3 renk alanlarının %100'ünü kapsayan renk doğruluğu ve 500 nit'e kadar ulaşan parlaklık değeri ile dikkat çekiyor. 16:10 ekran oranı, üretkenlik açısından kullanıcılarına daha geniş bir çalışma alanı sunuyor. TÜV Rheinland sertifikasına sahip olan bu ekran, düşük mavi ışık yayımı ve titreşimsiz görüntüleme konusunda da göz sağlığını koruyor. Ses deneyimi, altı hoparlörü ile zenginleştirilmiş.

Honor MagicBook Pro 16, Intel Core Ultra 7 işlemci 155H ile güçlendirilmiş, bu sayede hem güçlü hem de enerji verimli bir performans sunuyor. NVIDIA GeForce RTX 4060 grafik kartının entegrasyonu, bu laptopu hem profesyonel kullanımlar hem de oyunlar için ideal hale getiriyor. 32GB RAM ve 1TB depolama kapasitesi ile donatılmış.

Honor MagicBook Pro 16 AI destekli laptop tanıtıldı

Laptopun öne çıkan özelliklerinden biri de AI tabanlı işletim sistemi OS Turbo X. Bu sistem, 140W Yüksek Performans Modu'nu aktif hale getirerek, kullanıcıların işlemlerini minimum gecikme ile maksimum hızda gerçekleştirmelerini sağlıyor. Cihaz, kullanıcı alışkanlıklarına göre akıllı zamanlama ve ayarlamalar yaparak kişiselleştirilmiş bir bilgisayar deneyimi sunuyor.

MagicRing özelliği sayesinde diğer cihazlarla sorunsuz entegrasyon sağlanıyor, böylece görevler ve bildirimler kolayca aktarılıp senkronize edilebiliyor. AI destekli fonksiyonlar arasında Akıllı Resim Arama ve Akıllı Doküman Özeti gibi özellikler kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

75Wh bataryası ile Honor, laptopun PCMark 10 pil testinde 10 saatlik bir performans sunduğunu belirtiyor. Güvenlik için parmak izi okuyucu bulunuyor ve bu, Windows Hello ile güvenli giriş imkanı tanıyor. Bağlantı seçenekleri arasında 3.5 mm kulaklık girişi, HDMI, Thunderbolt 4 ve USB 3.2 Gen 2 Type-C portları yer alıyor.

Honor henüz MagicBook Pro 16'nın fiyatı ve ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bilgi vermedi, ancak öncelikle Çin'de piyasaya sürülmesi ve 2024'ün ikinci çeyreğinde global pazara açılması bekleniyor.