Honor'un yeni katlanabilir telefonu Magic V2, eşsiz özelliklere sahip

Honor, katlanabilir akıllı telefonu Magic V2'yi Çin'deki başlangıcından aylar sonra Avrupa'da tanıttı.

Honor'un yeni katlanabilir telefonu Magic V2, eşsiz özelliklere sahip

Cihaz, global pazarda en ince katlanabilir akıllı telefon olma iddiasında bulunuyor ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılmış. Yeni bir sertifikasyon ise markanın bu cihazı diğer global pazarlarda da piyasaya sürmeyi planladığını ortaya koydu.

Honor Magic V2, Tayland'ın NBTC sertifikasyonunu başarıyla aldı. Bu sertifikasyon, ülkedeki çoğu telekomünikasyon ekipmanı için zorunlu bir gerekliliktir ve cihazın Tayland yönetmeliklerine uygunluğunu, güvenliğini ve diğer radyo cihazlarıyla interferansı önlemesini garanti eder. Bu onayla birlikte Honor Magic V2'nin Tayland'da piyasaya sürülmesi için artık bir engel kalmamıştır. Ayrıca, akıllı telefon daha önce de Singapur'da piyasaya sürülmesi için IMDA sertifikasyonunu almıştı. Görünüşe göre, Güneydoğu Asya, Honor Magic V2'nin tanıtılacağı bir sonraki pazar olacak.

Honor'un yeni katlanabilir telefonu Magic V2, eşsiz özelliklere sahip

Honor Magic V2, 7.92 inç büyüklüğünde katlanabilir bir LTPO OLED ekrana sahip ve 2156 x 2344 piksel çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve 1,600 nit'e kadar parlaklık sunuyor. Ayrıca, ön tarafta Full HD+ çözünürlükte (2376 x 1080 piksel), 120Hz yenileme hızı ve 2,500 nit'e kadar parlaklık sunan 6.43 inç büyüklüğünde bir LTPO OLED kapak ekranı bulunuyor. Cihazı Snapdragon 8 Gen 2 çip güçlendiriyor.

Magic V2, 16 GB'a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB'a kadar UFS 4.0 depolama alanı sunuyor. Cihaz, 66W hızlı şarj desteğine sahip 5,000mAh batarya ile çalışıyor. Güvenlik özellikleri arasında yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı yer alıyor.

Fotoğrafçılık konusunda, Magic V2 ön tarafta 16 megapiksel bir kamera sunarken, arka panelde OIS desteğine sahip 50 megapiksel ana kamera, otomatik odaklama özellikli 50 megapiksel ultra geniş lens ve OIS ile 2.5x optik zoom sunan 50 megapiksel telefoto kamera bulunuyor.