Huawei’nin MateBook’u Apple’ın MacBook’unu unutturacak

Bilgisayar dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Apple’ın tahtı tehlikede çünkü artık çok daha ciddi bir rakibi var.

Huawei’nin MateBook’u Apple’ın MacBook’unu unutturacak

2024 yılında Huawei, etkileyici özellikleriyle dolu yeni bir dizüstü bilgisayar modeli olan MateBook 14'ü piyasaya sürdü. Bu şık ve modern tasarıma sahip dizüstü bilgisayar, 14.2 inçlik 2.8K OLED ekranı ve 120Hz yenileme hızıyla göz dolduruyor. Ayrıca, üçüncü nesil M-Pencil stylus desteği ile kullanıcılarına sanatsal bir ifade özgürlüğü sunuyor. Huawei

MateBook 14, Intel'in en yeni Core Ultra işlemcileri ile donatılmış. 5 125H ve 7 155H modelleri, günlük işlemlerden zorlu görevlere kadar her türlü kullanımda akıcı bir performans sağlıyor. Ayrıca, Huawei'nin SuperTurbo modu sayesinde dosya açma hızları önemli ölçüde artırılıyor. Çift fanlı shark fin soğutma sistemi, cihazın her zaman serin kalmasını sağlıyor.

Huawei’nin MateBook’u Apple’ın MacBook’unu unutturacak - Resim : 1

Huawei’nin MateBook’u Apple’ın MacBook’unu unutturacak

Bu hafif dizüstü bilgisayar, sadece 1.31 kg ağırlığında ve 14.5 mm inceliğinde. Yeşil ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. 70Wh kapasiteli büyük bataryası ile 19 saate kadar yerel 1080p video oynatma süresi vaat ediyor. Ayrıca, 1080p kamera ve Huawei’nin metamaterial anten teknolojisi gibi yenilikçi özelliklerle donatılmış MateBook 14, kullanıcılara kesintisiz bir bağlantı sunuyor.

Üç farklı konfigürasyonda sunulan bu modelin başlangıç fiyatı Avrupa'da 1.099 euro olarak belirlenmiş. İşte sunulan konfigürasyonlar: Ultra 5 125H modeli 16GB RAM ve 512GB depolama alanı ile ya da 1TB depolama alanı ile; Ultra 7 155H modeli ise 16GB RAM ve 1TB depolama ile kullanıcılara sunuluyor. MateBook 14, sadece yüksek performansıyla değil, aynı zamanda şık tasarımı ve dayanıklılığıyla da öne çıkıyor.