Dizüstü bilgisayarlar ya da yaygın olarak kullanılan ismi ile laptoplar, masaüstü olarak tabir edilen klasik ev ve iş bilgisayarlarına seçenek olarak geliştirilen taşınabilir türden, kişisel bilgisayarlar olarak birçok alanda, birçok açıdan ve birçok zaman en büyük yardımcılarımızdır. Aynı zamanda oyun oynamak, dizi ve film izlemek gibi farklı amaçlarla da kullanarak eğlenceli zamanlar geçirmemizi sağlayan bu cihazlar, kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir.

Peki yeni bir dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Çoğu teknolojik üründe olduğu gibi, dizüstü bilgisayar seçiminde de verilmesi gereken en önemli karar, kullanım amacının ne olduğudur. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; dizüstü bilgisayarlar ofis kullanımı, oyun kullanımı ve genel kullanım olarak 3 farklı amaç için üretiliyor. Bu nedenle laptop almadan önce, genel olarak hangi alanda kullanacağınıza emin olmanız gerekiyor.

Ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, işlemci modeli, bellek (RAM), işletim sistemi, sabit disk (SSD) boyutu gibi etkenler bilgisayar kullanımından elde edeceğiniz verimi etkileyen önemli unsurlardır.

Tüm bu bilgileri verdikten sonra asıl konunumuza dönelim. Bu içeriğimizde indirime giren, uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar modellerinin bulunduğu listemizi inceleyeceğiz. Belirtmiş olduğumuz fiyatların, internet satış fiyatları olduğunu ve ilgili modele ait en uygun fiyat olduğunu ayrıca belirtelim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.