Infinix'ten yeni dizüstü bilgisayar

Infinix, ZeroBook Ultra AI dizüstü bilgisayarını tanıttı. Bu yeni modelin sunduğu özellikler, kullanıcıların ilgisini çekecek.

Infinix'ten yeni dizüstü bilgisayar

Infinix, Hindistan pazarında yeni AI destekli laptopu ZeroBook Ultra'yı tanıttı. Bu model, kullanıcılara üstün bir deneyim sunmayı hedefliyor. ZeroBook Ultra, 16.9mm kalınlığında ultra ince tam metal gövdeye ve 15.6 inçlik FHD ekrana sahip. Ekran, 100% sRGB renk gamı ve 400 nit parlaklık sunuyor. Ayrıca Meteorite Phase Tasarımı ve üç kademeli ayarlanabilir over-boost anahtarı (ECO, BAL ve Overboost modları) ile performansı optimize ediyor.

Donanım tarafında, laptop Intel Core Ultra 5, 7 ve 9 işlemcileri destekliyor. Ayrıca 32GB'a kadar LPDDR5x RAM ve 1TB'a kadar SSD depolama alanı sunuyor. İki SSD yuvası da mevcut. Grafik performansı için Intel Arc Graphics kullanılıyor ve bu, 1080p çözünürlükte 60 fps oyun deneyimi sunuyor. Intel Iris Xe Graphics’e göre iki kat daha hızlı ve verimli olduğu iddia ediliyor.

ZeroBook Ultra, CPU, NPU ve GPU’yu birleştirerek daha iyi 3D performans ve AI yetenekleri sunan özel bir Sinir İşleme Birimi (NPU) barındırıyor. Soğutma için ICE Storm 2.0 çift fan sistemi kullanılıyor. Bu sistem, 65mm çift fan ve 79 bıçak ile optimal termal yönetim sağlıyor.

Diğer özellikler arasında yüz takibi ve arka plan bulanıklığı için AI BeautyCam Enhancement, dört hoparlörlü dengeli ses sunan stüdyo seviyesi ses sistemi bulunuyor. Bağlantı seçenekleri olarak ise Wi-Fi 6/6E, SD kart yuvası, 3.5mm kulaklık jakı, USB 3.0 ve Type-C portları ile HDMI 1.4 portu mevcut. Laptop, Copilot özellikli Windows 11 işletim sistemi ile geliyor.

Fiyatlandırma ve erişilebilirlik açısından, Infinix ZeroBook Ultra, 10 Temmuz'da Flipkart'ta satışa sunulacak. Üç varyantı bulunuyor: Ultra 5 modeli 729 dolar, Ultra 7 modeli 849 dolar ve Ultra 9 modeli 1029 dolar olacak.

Infinix'ten yeni dizüstü bilgisayar - Resim : 1