Bilgisayar

Katlanabilir ekranlı laptop dönemi başlıyor!

Katlanabilir cihaz furyası akıllı telefonlardan sonra tabletlere ve bilgisayarlara da sıçramışken, bu alanın öncü isimlerinden Lenovo, yeni cihazını resmen tanıttı.

Katlanabilir ekranlı laptop dönemi başlıyor!

Katlanabilir akıllı telefonlar, ilk tanıtıldıkları dönemde çok fazla önemsenmedi ve konsept bir modelin hayat bulmuş halinden daha fazlası olmadıkları değerlendirmesi yapıldı. Bununla birlikte zaman, katlanabilir ekran teknolojisini gereksiz bulanları haksız çıkardı. Ağustos ayının başında Samsung tarafından tanıtılan yeni Galaxy Fold ve Galaxy Flip modelleri oldukça yoğun ilgiyle karşılaşırken, şimdi de dizüstü bilgisayar dünyası katlanabilir ekran modelleriyle adından söz ettirmeye başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir tanıtımla dünyanın ilk 17 inçlik katlanabilir dizüstü bilgisayar modelini tanıtan ASUS’un bu hamlesine duyarsız kalmak istemeyen Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar serisi olan ve bu unvanıyla diğer tüm rakiplerini geride bırakan ThinkPad X1 Fold modelini yeniledi.

Çinli teknoloji devi tarafından tanıtılan ve ThinkPad X1 Fold 2022 olarak isimlendirilen yeni dizüstü bilgisayar 16,3 inç büyüklüğe ve 2560 x 2024 piksel çözünürlüğe sahip OLED ekranıyla dikkat çekiyor. Intel vPro Core i5 veya Intel vPro Core i7 işlemci seçenekleriyle satışa sunulan bilgisayar 32GB RAM + 1TB SSD donanımlarıyla ilgiyi üzerinde topluyor.

Açık haldeyken devreye giren Bluetooth klavyesinden destek alan ThinkPad X1 Fold 2022, katlanıldığı durumda ise ikinci ekranda beliren sanal klavyesiyle kullanılabiliyor. Eğer bu teknoloji hoşunuza gittiyse ve siz de dünyanın ilk katlanabilir dizüstü bilgisayar serisinin ikinci nesil üyesini satın almak isterseniz, ödeyeceğiniz tutarın 2.499 dolar olduğunu unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.