Bilgisayar

Lenovo fiyat kırdı! Bu fiyata bu laptop kaçmaz!

Şu sıralar yeni bir laptop almayı düşünüyorsanız sizlere muazzam bir haberimiz var. Lenovo giriş seviyesi modelinde önemli bir indirime gitti. İşte konunun detayları.

Lenovo fiyat kırdı! Bu fiyata bu laptop kaçmaz!

Son dönemde özellikle PC fiyatlarında muazzam artışlar meydana geldi. Ortalama bir PC’nin fiyatı bile artık 6 bin TL dolaylarından başlıyor. Halbuki geçtiğimiz yıl bu paralara çok sağlam oyuncu bilgisayarları alabiliyorduk. Lakin küresel bazda yaşanan krizler yüzünden normal bir PC almak bile çok fazla zorlaştı.

Hali hazırda internette gezinebileceğiniz, ofis programlarını kullanabileceğiniz, basit oyunları oynayabileceğiniz PC’lerin fiyatı bile 5 bin TL civarında. Fakat zaman zaman karşımıza çıkan indirimleri değerlendirirsek bu tarz PC’leri çok daha ucuza mal edebiliriz.

Buna en net örneklerden birisi de Lenovo’nun Ideapad 81vu006stx modeli. PC pazarındaki en büyük isimlerden biri olan Lenovo, hemen hemen tüm segmentlerde pek çok model geliştiriyor. Bu modellerden birisi de az önce de bahsettiğimiz üzere Ideapad 81vu006stx modeli.

Ideapad 81vu006stx gücünü Intel tarafında geliştirilmiş olan Celeron N4020 işlemcisinden alıyor. Dahili bir ekran kartı bulunduran PC’de, sistem 4GB RAM ile desteklenmiş durumda. Dilerseniz bu RAM miktarını arttırabiliyorsunuz. Depolama tarafına geçtiğimizde ise bizleri 128GB’lık bir SSD karşılıyor. Dahili depolama tarafında SSD’nin tercih edilmesi çok isabetli bir karar olmuş. Bu sayede bilgisayar normale nazaran çok daha hızlı çalışacaktır.

14 inçlik LCD bir ekranla gelen PC, genel olarak gündelik kullanım için hayli ideal bir cihaz diyebiliriz. Normalde benzer laptop modellerinin 5000 TL gibi fiyatlarda satıldığını göz önüne alırsak, Lenovo Ideapad 81vu006stx için istenen 3000 TL’lik etiketin çok makul olduğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz ürünün indirimli satın alma sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.