Lenovo mikroLED ekranla güçlü donanımı buluşturdu; sonuç benzersiz

Lenovo'nun yeni dizüstü bilgisayarı Yoga Pro 9, Mini LED ekranı ve üst düzey donanımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmaya aday. Bu özellikler, profesyonel kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Lenovo mikroLED ekranla güçlü donanımı buluşturdu; sonuç benzersiz

Lenovo'nun yeni teknoloji harikası Yoga Pro 16s 2024 Extreme Edition, uluslararası pazarda Yoga Pro 9 16IMH9 olarak biliniyor. Bu cihaz, özellikle yüksek performansı seven kullanıcılar için tasarlandı. Lenovo'nun bu son ürünü, etkileyici özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihaz, 14. nesil Intel Core Ultra 7 ve Ultra 9 işlemci seçenekleri sunarak kullanıcılarına güçlü bir işlem kapasitesi vaat ediyor. Bu işlemciler, entegre bir Nöral İşlem Birimi (NPU) ve Intel Arc Grafikler ile donatılmış, böylece hem günlük kullanım hem de ağır grafik işlemleri için uygun bir seçenek sunuyor.

Grafik konusunda, Lenovo'nun bu modeli dört farklı seçenek sunuyor: RTX 4050, RTX 4060, RTX 4070 ve Intel Arc entegre grafikler. RTX 4050, 6GB GDDR6 belleğe sahipken, diğer seçenekler 8GB bellek ile geliyor. Özellikle 100W TDP'ye sahip bu güçlü GPU'lar, oyun ve profesyonel uygulamalar için mükemmel bir performans sunuyor.

Ekran konusunda, 16 inç büyüklüğünde, 3.2K (3200x2000) çözünürlüğe sahip IPS LCD ve Mini LED panel seçenekleri bulunuyor. Her iki ekran tipi de 165 Hz tazeleme hızı, %100 DCI-P3 renk gamı ve TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikasına sahip.

Lenovo mikroLED ekranla güçlü donanımı buluşturdu; sonuç benzersiz

Mini LED ekran, SDR içeriğinde 600 nit ve HDR içeriğinde 1200 nit parlaklık sunarken, IPS ekran 400 nit parlaklığa ulaşıyor. Tüm ekran seçenekleri, isteğe bağlı OGS dokunmatik desteği ve parlak veya mat kaplama seçenekleri ile sunuluyor.

Depolama konusunda, cihazda iki adet M.2 2280 PCIe 4.0 x4 yuvası bulunuyor ve bu yuvalar 1TB'a kadar SSD desteği sunuyor. Hafıza seçenekleri ise 16GB, 32GB ve 64GB LPDDR5x şeklinde ve bu bellekler cihaza lehimlenmiş, yani sonradan yükseltilemez. 84Whr kapasiteli bataryası ile cihaz, hızlı şarj desteği sayesinde 30 dakikada %50 şarj olabiliyor. Cihazın ağırlığı, farklı donanım seçeneklerine göre 1.93 ile 2.05 Kg arasında değişiyor.

Ses sistemi konusunda da Lenovo, entegre grafiklere sahip modellerde dört hoparlör (2 adet 2W woofer ve 2 adet 2W tweeter), özel grafik kartına sahip modellerde ise toplamda altı hoparlör sunuyor. Tüm modeller, Dolby Atmos desteği ve Akıllı Amplifikatör özellikleri ile zengin bir ses deneyimi vadediyor. Bu özelliklerle donatılmış Yoga Pro 16s, hem iş hem de eğlence amaçlı kullanımlar için ideal bir cihaz olarak öne çıkıyor.