Lenovo ThinkBook X AI, zarif tasarımıyla yakında piyasada

Lenovo'nun yeni ThinkBook X AI modeli, hafif ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Profesyoneller ve iş dünyası için ideal olan bu ürün, yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak.

Lenovo ThinkBook X AI, zarif tasarımıyla yakında piyasada

Lenovo, dünyanın ilk paslanmaz magnezyum alaşımlı dizüstü bilgisayarı olarak tanıttığı ThinkBook X AI 2024 modelinin Çin'de piyasaya sürüleceğini duyurdu. İnce ve hafif tasarımıyla dikkat çeken bu cihaz, CES 2024 etkinliğinde ThinkBook 13x Gen 4 olarak ilk kez gözler önüne serilmişti.

Yeni ThinkBook X AI 2024, 13.5 inçlik 2.8K çözünürlüğe, 120Hz yenileme hızına ve 3:2 görüntü oranına sahip bir ekran sunuyor. Intel Core Ultra 9 işlemciyle donatılan laptop, 32GB LPDDR5X RAM ve 2TB'a kadar iç depolama alanıyla geliyor.

Lenovo ThinkBook X AI, zarif tasarımıyla yakında piyasada

Paslanmaz magnezyum alaşımlı gövdesi sayesinde yalnızca 1 kilogram ağırlığında ve 12.9mm inceliğinde olan bu model, 74Whr kapasiteli büyük bir batarya ile 21 saat kesintisiz video oynatma vaadiyle geliyor. Cihaz, 3 adet Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve bir 3.5mm ses jakı ile donatılmış durumda.

Ayrıca dört adet Harman Kardon hoparlörü barındırıyor. Windows 11 işletim sistemiyle çalışması beklenen ThinkBook X AI 2024, Bluetooth 5.2, güç düğmesine entegre parmak izi okuyucu, FHD webcam ve IR sensörü, Kensington kilidi yuvası, kamera gizlilik perdesi ve WiFi 6E gibi özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Lenovo'nun bu yenilikçi dizüstü bilgisayarı, Çin pazarında yakında kullanıcılarla buluşacak.