LG'nin yeni ultra hafif Gram laptopları bazı OLED ekranlar ve AI Boost içeriyor

LG'nin son teknoloji Gram laptopları, ultra hafif tasarımlarının yanı sıra OLED ekranlar ve yapay zeka destekli AI Boost özellikleriyle dikkat çekiyor.

LG'nin yeni ultra hafif Gram laptopları bazı OLED ekranlar ve AI Boost içeriyor

CES 2024 öncesinde LG, ultra hafif LG Gram ve LG Gram Pro serilerinde yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtıyor. Eğer OLED ekran ve daha iyi grafikler arıyorsanız, 2024 LG Gram Pro serisine göz atmalısınız. Geçen yılki haberlerimizde belirttiğimiz gibi, Pro ve standart modeller arasındaki en büyük fark grafiklerdi ve bu, görünüm ve hissiyattan çok daha belirgindi. Daha göze çarpan bir farklılık için, daha moda odaklı kuzenleri LG Gram Style'ı takip edeceğiz.

2024 yılı için Gram Pro 16 ve 17, ve LG Gram Pro 2'si 1 arada modeli bulunuyor. Gram Pro 16, standart Geniş Quad veya OLED ekranla ve 2'si 1 arada modelle sunuluyor. 2'si 1 arada model, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabilen, dokunmatik ekrana, 360 derece ayarlanabilir menteşeye ve şarj edilebilir kablosuz kaleme sahip.

LG'nin yeni ultra hafif Gram laptopları bazı OLED ekranlar ve AI Boost içeriyor

Beyaz renkli LG dizüstü bilgisayar beyaz bir arka planda görünüyor. LG Tüm modeller, NVMe PCIe 4.0 SSD'ler, NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı ve yüz tanıma özellikli bir FHD web kamerası ile donatılmıştır. LG Gram'da olduğu gibi, LG Gram Pro modelleri için Intel Core Ultra 5 veya Intel Core Ultra 7 işlemciler arasında seçim yapabilirsiniz. Pro serisindeki işlemciler, cihazda yerel olarak işlenen AI görevlerini hızlandıran Intel'in AI Boost NPU donanımını içerir.

Standart LG Gram serisi, dört farklı ekran boyutunda (14, 15, 16 ve 17 inç) ve Intel Core Ultra işlemcilerle sunulacak. Hepsi yerleşik Tam HD kameralarla donatılmış olup, küçük olanlar özellikle iş seyahatlerinde beklenmedik Zoom çağrıları için pratiktir. Ancak daha büyük olanlar bile en hafif dambıl çiftinizden daha hafiftir - tam serinin ağırlığı 2,42 ile 2,98 kilogram arasında değişmektedir. İki büyük model, videoları izlemek, internet üzerinde uzun süreli okumalar yapmak veya fotoğraf düzenleme için daha uygun olan 2,560 × 1,600 ekran çözünürlüğüne sahiptir.