MacBook Air 13 inç sahiplerine güzel haber

Güncelleme konusundaki desteğiyle bilinen Apple, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü MacBook Air 13 inç modeline getirdiği yeni Bluetooth versiyonuyla bu durumu bir kez daha kanıtlamış oldu.

MacBook Air 13 inç sahiplerine güzel haber

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen 13 inçlik Apple MacBook Air, çıkışında Bluetooth 5.0 bağlantısını destekleyen bir dizüstü bilgisayardı. Ancak, Apple'ın resmi internet sitesinde belirtilen özelliklere göre, bu cihaz artık yeni ve daha hızlı olduğu belirtilen Bluetooth 5.3 bağlantısını destekliyor.

Bu gelişme, teknoloji devi Apple'ın, geçtiğimiz ay düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) Bluetooth 5.3 destekli yeni 15 inç MacBook Air modelini tanıtmasının ardından yaşandı.

En son çıkan Bluetooth standardı sayesinde cihaz, Bluetooth aksesuarlarıyla daha güvenilir bağlantılar kurabilecek ve gelişmiş enerji verimliliği ile pil ömrünü uzatabilecek.

MacBook Air 13 inç sahiplerine güzel haber

Bluetooth 5.0 artık biraz daha eski bir teknoloji sayılabilir, çünkü 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. Diğer yandan Bluetooth 5.3, 2021 yılında tanıtıldı ve birçok Apple cihazı tarafından kullanılıyor. iPhone 14 serisi, Apple Watch Ultra, 2. Nesil AirPods Pro ve en son iPad Pro modelleri bu cihazlardan bazılarıdır.

13 inç MacBook Air, 15 inç modeline benzer bir şekilde yeni bir 70W USB-C güç adaptörü ile birlikte geliyor. Apple, son zamanlarda kendi kendine tamir programını M2 işlemcili MacBook'lar ve iPhone 14 serisini de kapsayacak şekilde genişletti.