MSI Prestige AI serisi tanıtıldı

MSI, Hindistan'da yaratıcılara yönelik Intel Core Ultra işlemcili yeni Prestige AI serisi laptopları tanıttı. Yüksek performans ve şık tasarım bu seriyi öne çıkarıyor.

MSI Prestige AI serisi tanıtıldı

MSI, yaratıcı profesyoneller için tasarladığı yeni laptop serisini Hindistan pazarına sundu. Prestige 13 & 16 AI EVO serileri, küresel pazarda büyük ilgi gördükten sonra şimdi de Güneydoğu Asya ülkesindeki kullanıcılarla buluşuyor. Bu yeni serinin detaylarına yakından bakalım.

Prestige 13 AI Evo modeli, 13.3 inçlik OLED ekranı ile dikkat çekiyor. Bu ekran, 2.8K çözünürlük, 16:10 en-boy oranı ve yüzde yüz DCI-P3 renk gamı sunuyor. Cihaz, Intel Core Ultra 7 veya Ultra 5 işlemci seçenekleri ve Intel Arc grafik kartı ile donatılmış. Ayrıca, 32GB'a kadar RAM ve NVMe SSD depolama seçenekleri bulunuyor. 75Whr batarya kapasitesine sahip bu model, 65W Type-C PD şarj desteği ile geliyor.

Prestige 13 AI Evo, sadece 990 gram ağırlığında ve İnci Beyazı ile Yıldız Grisi olmak üzere iki renk seçeneği sunuyor. Cihazın diğer özellikleri arasında, çift 2W hoparlör, DTS ses sistemi, Yüksek Çözünürlüklü ses, IR FHD web kamerası, Bluetooth 5.4, WiFi 7, arkadan aydınlatmalı klavye, 2 Thunderbolt 4 portu, mikroSD kart okuyucu ve Windows 11 Home veya Windows 11 Pro işletim sistemi bulunuyor.

MSI Prestige AI serisi tanıtıldı

Prestige 16 AI Evo, 16 inçlik IPS LCD ekranı ile kullanıcılarına QHD+ çözünürlük, 16:10 en-boy oranı, 400 nit parlaklık ve yüzde yüz DCI P3 renk gamı sunuyor. Bu modelde de Intel Core Ultra serisi işlemciler kullanılıyor ve Ultra 9 veya Ultra 7 CPU seçenekleri mevcut. Grafik kartı olarak Intel Arc GPU tercih edilmiş. Cihaz, 32GB'a kadar RAM ve NVMe SSD depolama seçenekleri ile geliyor ve büyük 99.9Whr batarya kapasitesine sahip. Ayrıca, 100W USB Type C PD şarj desteği de var.

Prestige 16 AI Evo modeli, 1.5 kilogram ağırlığında ve sadece Yıldız Grisi renk seçeneği ile sunuluyor. Diğer özellikleri arasında, arkadan aydınlatmalı klavye, parmak izi okuyucu, SD kart yuvası, iki Thunderbolt 4 portu, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Yüksek Çözünürlüklü ses, DTS ses sistemi, çift 2W hoparlör, IR FHD web kamerası ve Windows 11 Home veya Windows 11 Pro işletim sistemi yer alıyor.