Nintendo Direct 18 Haziran'da gerçekleşiyor

Oyun dünyasının merakla beklediği Nintendo Direct etkinliği 18 Haziran'da yapılacak. Bu etkinlikte, yeni oyun duyuruları ve güncellemelerle dolu heyecan verici anlar yaşanacak. Oyunseverler, Nintendo'nun sürprizlerine hazırlıklı olmalı.

Nintendo Direct 18 Haziran'da gerçekleşiyor

Bir sonraki Nintendo Direct etkinliği 18 Haziran'da saat Avrupa saati ile 10:00'da gerçekleştirilecek. Nintendo, son açıklamasında haziran ayında bir tanıtım yapacağını söylemişti ve bu sözünü tutmuş görünüyor. Bu etkinlik, Summer Game Fest'ten yeterince uzak bir tarihte planlandığı için tüm dikkatleri üzerine çekebilecek.

Yaklaşık 40 dakika sürecek olan etkinlik, bu yıl içinde Switch'e gelecek oyunlara odaklanacak. Bu dönemin, Switch'in son dönemi olduğunu söyleyebiliriz, çünkü Nintendo, konsolun halefini gelecek nisan ayına kadar duyuracağını doğruladı. Ancak, Nintendo Direct sırasında yeni konsol hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmayacak.

Bu etkinlikte Hollow Knight: Silksong gibi merakla beklenen oyunların tanıtılmasını umuyorum. Ayrıca, uzun zamandır beklediğimiz bir Donkey Kong platform oyununu görmek de güzel olurdu. Nintendo'nun sürprizlerle dolu olmasını bekliyoruz. Çünkü geçtiğimiz etkinlikte Super Mario Bros. Wonder, Pikmin 4, Super Mario RPG, Detective Pikachu Returns,  Metal Gear Solid: Master Collection Vol.1, Persona 5 Tactica gibi oyunların çıkış tarihleri açıklanmıştı. 21 Haziran 2023’te yapılan etkinlikte geçtiğimiz yıl, Pokémon Scarlet ve Violet için yeni DLC'ler, Sonic Superstars ve Just Dance 2024 gibi diğer oyunlar da tanıtılmıştı. Etkinlikte, çeşitli oyunların fragmanları, oynanış videoları ve çıkış tarihleri de paylaşılmıştı. Bu sezon daha çok oyun tanıtılmasını, daha fazla oynanış videosunun yayınlanmasını bekliyoruz.  Ne dersiniz belki yeni Switch 2 hakkında birkaç ipucu bile verilebilir.

Etkinlik Nintendo’nun resmi Youtube hesabında canlı yayın olarak yayınlanacak. Bu nedenle ülkemizden de bu etkinliği takip etmek isteyen oyun meraklıları bu hesabı takip edebilir.