Philips’in yeni oyuncu monitörü uygun fiyatıyla dikkat çekti

Monitör denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan Philips, yeni modelini satışa sundu.

Philips’in yeni oyuncu monitörü uygun fiyatıyla dikkat çekti

Philips, Çin pazarında yeni oyun monitörü Philips Evnia 27M2N6800ML'i tanıttı. Bu 27 inçlik monitör, 4K QD-MiniLED ekranıyla oyunculara yüksek performanslı ve etkileyici bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Monitör, 3499 Yuan (491$) fiyat etiketiyle JD.com'da satışa çıktı. Şimdi bu monitörün öne çıkan özelliklerine bakalım.

Philips Evnia 27M2N6800ML, 4K çözünürlük (3840 x 2160 piksel) sunan bir HVA panele sahip ve 165Hz yenileme hızıyla birlikte 1200 nit tepe parlaklık sağlıyor. Monitörün en dikkat çekici özelliği, 4608 LED boncuk içeren QD-MiniLED arka aydınlatması ve bu boncuklar 1152 bölgeye ayrılarak yerel karartma üzerinde hassas kontrol sağlıyor. Bu teknoloji, geleneksel LED arka aydınlatmalara kıyasla daha iyi kontrast oranları, daha derin siyahlar ve daha parlak beyazlar sunuyor.

Evnia 27M2N6800ML, %97 DCI-P3 ve %97 Adobe RGB renk gamı kapsamına sahip olup, bu özelliği ile sadece oyuncular için değil, içerik üreticileri için de ideal bir monitör. HDR 1000 desteği sayesinde daha geniş bir renk yelpazesi ve geliştirilmiş görüntü detayları sunuyor.

Philips’in yeni oyuncu monitörü uygun fiyatıyla dikkat çekti - Resim : 1

Philips’in yeni oyuncu monitörü uygun fiyatıyla dikkat çekti

Oyuncular için Evnia monitör, oyun deneyimini artıran birkaç özellik barındırıyor. Bunlar arasında, hızlı hareket eden oyunlarda gölgelenmeyi ve bulanıklığı en aza indiren 1ms GtG (Gri’den Gri’ye) tepki süresi bulunuyor. Ayrıca, ekran yırtılmasını ve takılmaları ortadan kaldıran uyarlanabilir yenileme hızı desteği sunan AMD FreeSync teknolojisini destekliyor.

Bir diğer dikkat çekici özellik ise Zero Sense Senkronizasyon Hızlandırma teknolojisi. Bu teknoloji, fare tıklamaları ile ekrandaki yanıt arasındaki gecikmeyi azaltarak, Philips'in iddiasına göre ekran gecikmesini 0.8ms'ye kadar indiriyor.

Monitör, yüksek kaliteli oyun konsolları ve bilgisayarlara bağlantı sağlamak için iki HDMI 2.1 ve bir DisplayPort 1.4 bağlantı noktası içeriyor. Ayrıca, bir upstream ve biri hızlı şarj destekli iki downstream portuna sahip bir USB hub bulunuyor.

Ergonomik olarak, monitör yükseklik ayarı, eğme, döndürme ve pivot işlevselliği sunan bir standa sahip. Uzun oyun seanslarında göz yorgunluğunu azaltmak için yerleşik düşük mavi ışık teknolojisi ve EasyRead modu içeriyor. Ayrıca, kullanıcıların aynı anda birden fazla kaynağı görmesine olanak tanıyan PIP/PBP özelliği de mevcut.