Samsung Apple'ı her alandan silmeye kararlı, daha ucuza daha kalitelisini satacaklar

Samsung'un yeni All-in-One Pro PC'si, 4K ekranı ve Intel Core Ultra işlemcisiyle ev ve ofis kullanımı için ideal bir çözüm sunuyor.

Samsung Apple'ı her alandan silmeye kararlı, daha ucuza daha kalitelisini satacaklar

Samsung'un masaüstü bilgisayar pazarına yönelik yatırımları All-in-One Pro modeliyle devam ediyor. Şık ve minimalist bir tasarıma sahip bu yeni bilgisayar, kullanıcılarına birçok ilgi çekici özellik sunuyor. 27 inçlik geniş bir ekranı olan ve 4K çözünürlüğe sahip bu cihaz, ince metal çerçevesiyle dikkat çekiyor ve sadece 6.5mm kalınlığında. Samsung, bu estetik bütünlüğü korumak adına cihazla uyumlu bir kablosuz klavye ve mouse seti de sunuyor.

Ses deneyimini bir üst seviyeye taşıyan All-in-One Pro, Dolby Atmos destekli 3D hoparlörlere sahip. İçerisinde güçlü bir Intel Core Ultra işlemci barındıran cihazın, RAM ve SSD kapasitesine dair net bilgiler paylaşılmamış olsa da, temel konfigürasyonun en az 16GB RAM ve 256GB depolama alanı sunması bekleniyor.

Bağlantı seçenekleri açısından cihaz, HDMI, çeşitli USB Type-A portları, Ethernet bağlantısı ve standart bir kulaklık jakı gibi temel fiziksel bağlantı noktalarını kullanıcılara sunuyor.

Samsung Apple'ı her alandan silmeye kararlı, daha ucuza daha kalitelisini satacaklar

Ayrıca Bluetooth 5.3 ve Wi-Fi 6E gibi kablosuz bağlantı seçenekleri de mevcut. Temel video konferans ihtiyaçları için de entegre bir web kamerası bulunuyor.

Samsung, All-in-One Pro ile kendi Galaxy ekosistemini de ön plana çıkarıyor. Windows 11 Home işletim sistemiyle ön yüklü gelen cihaz, Galaxy telefonlar ve tabletlerle kolay dosya transferi ve ekran yansıtma imkanı sunan Buds Auto Switch, Multi Control, Quick Share ve Second Screen gibi uygulamaları içeriyor. Ayrıca, Windows Phone Link uygulaması sayesinde kullanıcılar, telefon bildirimlerini bilgisayarları üzerinden yönetebilir ve hızlıca yanıtlayabilirler.

All-in-One Pro'nun fiyatı 1.99 milyon Güney Kore wonu (yaklaşık 1,469$) olarak belirlendi. Şu an Güney Kore'de ön siparişe açık olan ürünün 22 Nisan'da resmi olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Samsung, bu yeni All-in-One Pro PC'nin diğer pazarlardaki yayılım planları hakkında henüz bir açıklama yapmadı.