Samsung Galaxy Book 4 serisi 26 Şubat'ta global pazara açılıyor

Samsung'un yeni dizüstü bilgisayar serisi Galaxy Book 4, yenilikçi tasarımı ve üst düzey performansıyla dünya genelinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Book 4 serisi 26 Şubat'ta global pazara açılıyor

Samsung Electronics'in Galaxy Book 4 serisi, küresel pazarda satışa sunuluyor. Bu yeni seride, Galaxy Book 4 Ultra, Galaxy Book 4 Pro ve Galaxy Book 4 Pro 360 modelleri bulunuyor. İlk olarak Kore'de piyasaya sürülen ve önceki modellerin satış rakamlarını geride bırakan Galaxy Book 4 serisi, şimdi ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi uluslararası pazarlarda da kullanıcılarla buluşuyor.

Galaxy Book 4 Ultra modeli, serinin en üst düzey ürünü olarak dikkat çekiyor. 3K AMOLED ekranı, Intel Core Ultra işlemcileri ve NVIDIA GeForce RTX 40 serisi grafik seçenekleri ile donatılmış olan Ultra, 64GB'a kadar bellek ve 2TB'a kadar SSD depolama imkanı sunuyor. 76Wh bataryası ve 140W hızlı şarj özelliği ile öne çıkan bu model, 16.5mm kalınlığında ve yaklaşık 1.86 kg ağırlığında bir tasarıma sahip.

Dönüştürülebilir bir laptop arayan kullanıcılar için tasarlanan Galaxy Book 4 Pro 360, Ultra modelinden daha hafif ve ince bir yapıya sahip.

Samsung Galaxy Book 4 serisi 26 Şubat'ta global pazara açılıyor

Aynı ekran kalitesini koruyan bu model, Intel Arc Grafikleri ile güçlendirilmiş ve 1TB'a kadar depolama sunuyor. 76Wh batarya ve 65W USB Type-C adaptörü ile donatılmış olan Pro 360, performans ile esnekliği bir arada sunuyor.

Taşınabilirlik ön planda tutan kullanıcılar için Galaxy Book 4 Pro, 14 inç ve 16 inç olmak üzere iki farklı boyutta sunuluyor. Pro 360 modeli gibi Intel Core Ultra işlemciler ve Intel Arc Grafikler ile donatılan Pro serisi, yüksek kaliteli bir ekran ve performans dengesi sunuyor. Pro modelleri, boyutlarına bağlı olarak 63Wh veya 76Wh batarya ve 65W adaptör ile geliyor.

Fiyatlandırma konusunda, küresel fiyatlandırma henüz açıklanmamış olsa da, Kore fiyatlandırmasından bir fikir edinilebilir. Kore'de Galaxy Book 4 Pro'nun başlangıç fiyatı 1.88 milyon won (yaklaşık 1,452$), Galaxy Book 4 Pro 360'ın fiyatı 2.59 milyon won (yaklaşık 2,002$) ve Galaxy Book 4 Ultra'nın fiyatı ise 3.36 milyon won (yaklaşık 2,597$) olarak belirlenmiş.